Patiko? Pasidalinkite!

Kalifornijos finansinės apsaugos departamentas penktadienį paskelbė apie vieno didžiausių JAV bankų Silicio slėnio banko bankrotą. Pranešimas paskelbtas departamento svetainėje.

Tai buvo didžiausias banko žlugimas JAV nuo 2008 m. finansų krizės, pažymi CNN . Vienas iš pagrindinių Silicio slėnio įmonių skolintojų bankrutavo greičiau nei per dvi dienas. Ketvirtadienį Silicio slėnis paskelbė, kad sudarė blogą prekybą akcijomis ir išleis papildomus 2,25 mlrd. USD akcijų, kad kompensuotų nuostolius.

Patariamosios agentūros patarė indėlininkams išimti savo lėšas iš banko sąskaitų, todėl likvidumas smarkiai sumažės. Penktadienio rytą kapitalo nutekėjimas taip įsibėgėjo, kad reguliuotojas buvo priverstas paskelbti finansų įstaigos bankrotą, nors dažniausiai tokie pranešimai skelbiami jau vakare pasibaigus prekybai biržoje.

Silicio slėnis perduotas Federalinei indėlių draudimo komisijai. Likusi kapitalo dalis skiriama indėlininkams kompensuoti ir skoloms kreditoriams apmokėti.

Vertybinių popierių biržos iki šiol į tai reagavo saikingai, nors, kaip pažymi „The Wall Street Journal“ , toks didelis bankrotas siejamas su 2008 m. krize ir baimėmis dėl grandininės reakcijos bei naujų smūgių finansų sistemai. Kol kas labiausiai krito Nasdaq indeksas, atspindintis situaciją aukštųjų technologijų sektoriuje (-1,76%). Dow Jones nukrito 1,07%, o S&P 500 – 1,45%.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!