Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos dujų atsisakymas, atsižvelgiant į situaciją Ukrainoje, Europai jau kainavo apie 1 trilijoną dolerių, sekmadienį pranešė „Bloomberg“, remdamasi savo skaičiavimais.

Tokią sumą lėmė išaugusi elektros kaina Europos įmonėms ir vartotojams. Kartu, kaip prognozuoja agentūra, tai tik didžiausios pastarųjų dešimtmečių energetikos krizės pradžia. Pasibaigus žiemos laikotarpiui, dujų saugyklos bus tuščios, o minimalių Rusijos dujų tiekimo sąlygomis jas bus sunku užpildyti.

Agentūros teigimu, įtempta situacija su suskystintų gamtinių dujų tiekimu Europai tęsis bent iki 2026 m., kai Kataras ir JAV galės pakankamai padidinti angliavandenilių gavybą. „ES lenktynės dėl gamtinių dujų atsargų papildymo jau prasidėjo“, – „Bloomberg“ citavo „Skandinaviska Enskilda Banken“ (SEB) analitikas Bjarne’as Schildropas, sakydamas, kad palanki aplinka dujų pardavėjams išliks mažiausiai 12 mėnesių.

„Bloomberg“ analitikai mano, kad jei gamtinių dujų kainos Europos Sąjungoje vėl pakils iki 210 eurų už MWh , Europa susidurs su staigiu ekonomikos nuosmukiu.

Anksčiau šią savaitę ES energetikos ministrai susitikime Briuselyje nesugebėjo susitarti dėl dujų kainų lubų įvedimo ir nusprendė tęsti šio klausimo svarstymą gruodžio 19 d.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!