Patiko? Pasidalinkite!

Taip jau gaunasi, kad gyvename tokiais laikais, kai vyrai ir moterys, neturintys ankstesnių santykių – didelė retenybė. Situacijos skirtingos, bet labai dažnai į porą susieina du žmonės, turintys ne pačią maloniausią ankstesnių santykių patirtį: skausmingas išsiskyrimas, skyrybos, neištikimybė, tarpusavio nesupratimas, neprotingas elgesys ir dar daugybė dalykų.

Neretai atsitinka, kad iš ankstesnių santykių jums lieka vaikai ir gerai, jeigu pasiseka išsiskirti atleidus vienas kitam visas nuoskaudas ir atsisakius pretenzijų, tačiau, deja, daugeliu atveju būna kitaip.

Vietoje to, kad iki galo išsiaiškintume su ankstesne istorija, atiduotume skolas, sureguliuotume santykius, padėkotume už viską, kas buvo gera ir žmogiškai paleistume vienas kitą, mes staigiai nukapojame ryšius, pabėgame, nutraukiame bendravimą, neatleidžiame, trokštame pamokyti, išeiti ir nubausti kitą žmogų už gausius sunkumus ir šilumos trūkumą, ir štai tokioje būsenoje įsigudriname pradėti naujus santykius. Ne pats geriausias įvykių plėtojimosi variantas, atvirai kalbant.

Vietoje to, kad panaudotume savo naują partnerį kaip nuskausminančią tabletę, verčiau padaryti pauzę ir išsiaiškinti savyje.

  • Kas aš?
  • Kur aš einu?
  • Kokias klaidas padariau ankstesniuose santykiuose? Kas man ten tiko, o kas nepatiko?
  • Kodėl santykiai baigėsi?
  • Ar tikrai nieko negalima pakeisti, o gal yra prasmės pabandyti susieiti iš naujo?
  • Ar liko man nuoskaudų tam žmogui?
  • Jeigu neliko, tai kodėl nereaguoju į ko prašymus susitikti ir pasikalbėti, išklausyti ir pabandyti kažką ištaisyti?
  • O jeigu nuoskaudų liko, tai kas man trukdo tam žmogui atleisti, kokios kliūtys tam liko mano viduje?
  • Ką man reikia išmokti, kad situacija nepasikartotų ateityje?

Man rodos, jeigu žmonės išsiskiria dėl to, kad “taip jau gavosi, mudu abu supratome, kad kartu būti nereikia”, tai po kurio laiko atsiranda geranoriškumas vienas kito atžvilgiu, noras, kad kitas žmogus būtų laimingas, kad jam viskas gerai klostytųsi, tačiau didelio noro draugauti, susitikinėti neatsiranda. Ypač jei pas kažkurį iš buvusių partnerių atsiranda nauji santykiai. Na, čia toks grynai su etika susijęs momentas.

Kam brautis į erdvę žmogaus, kuris anksčiau buvo joje šeimininkas, o dabar liko praeityje?

Jeigu du žmones jungia vaikai, galima bendrauti kaip motinai ir tėvui, kurie turi pareigų savo bendriems vaikams, tačiau buvusi žmona – ne ta moteris, pas kurią galima eiti į svečius, jeigu susipykai su nauja, o buvęs vyras – ne tas žmogus, pas kurį galima eiti guostis savo dabartiniu.

“Buvusieji” mūsų gyvenime, žinoma, užima pakankamai svarbią vietą, tačiau juos reikia palikti praeityje, jeigu jau nusprendžiame pradėti naujus santykius.

Taip, geras žmogus, taip, graži moteris, taip, 15 metų išgyvenome drauge, tačiau visa tai jau buvo – kam atsinešti tas praeities istorijas į naujus santykius?

Naujuose santykiuose turi būti tik vienas žmogus, tik ties juo ir yra prasmė susikoncentruoti.

O jeigu ateiname pas naują moterį ir pradedame ilgai ir vaizdingai pasakoti apie savo ankstesnį gyvenimą ir kitas moteris, jeigu norime sukurti naują šeimą su nauju vyru, bet be paliovos aptarinėjame su juo savo buvusius, verta susimąstyti: ar išaugau aš iš savo praeities, ar visus klausimus išsiaiškinau pats (pati) sau iki galo?

Nereikia pradėti kažko naujo, kol neišsiaiškinome su senais dalykais.

Ir buvusios moterys, ir buvusios žmonos, ir buvusieji vyrai ne kliūtis naujai laimei, reikia tik paprasčiausiai iki galo išsiaiškinti vaidmenis ir nebandyti atsisėsti ant kelių kėdžių iš karto.

Kokiai moteriai bus malonu stebėti, kad jos vyras vis dar dūsauja dėl savo pirmosios meilės, kenčia nuo neseniai įvykusių skyrybų, niekaip negali susidoroti su praeities pasekmėmis, kuo ir teisina ne iki galo sąžiningą elgesį jos atžvilgiu? Neišsiaiškinai – eik ir aiškinkis, kam tuoktis, kam pradėti naujus santykius?

Moterys labai stipriai jaučia šitų neregimų vyro praeito gyvenimo šešėlių egzistavimą ir buvimą šalimais. Ir labai nesinori gyventi drauge, kai aplinkui sklando kažkokios kitos moters šmėkla.

Tas pats ir su buvusiais vyrais. Jeigu myli savo buvusį, tai ir mylėk, kas tau trukdo? Tačiau bus labai nesąžininga megzti santykius su kitu vyru tam, kad pamirštum ankstesnį.

Galų gale, juk yra kažkokių priežasčių, dėl kurių visos tos nelaimingos istorijos, dramatiški išsiskyrimai ateina į mūsų gyvenimą: tokiu būdu likimas mums duoda pamokas, tai kur gi tada galima pabėgti nuo savęs, jeigu ankstesnis egzaminas dar neišlaikytas?

Išsiaiškinkite pirmiausiai savo praeitį. Užsiėmimas, žinoma, ne iš maloniųjų, ir labai nelengvas, tačiau yra kaip yra, nes kitaip visa tai tęsis iki begalybės. Mes arba pasirenkame augimą, arba užstringame ir vaikštome ratais. Laikas ištrūkti iš to nesibaigiančio partnerių keitimo rato, problema slypi ne “neteisinguose” partneriuose, o mumyse.

Kol nesupratome, koks vertingas yra kiekvieno žmogaus kelias, ir kaip greitai bėga laikas – taip ir blaškomės kairėn ir dešinėn, o kai tik suprasime, tai ir mokytis pasidarys žymiai lengviau.

Visi buvusieji partneriai bet kokiu atveju padarė įtaką ir mums patiems, ir tiems, kurie dabar greta mūsų, ir ačiū jiems už šitas pamokas. Ačiū už skausmą, sunkumus, džiaugsmus, laimę, už gražius ir nelabai gražius momentus, už artumą, už vaikus ir visus tuo santykių metus.

Peržiūrėti praeitį, atleisti nuoskaudas, pasistengti pasiimti iš praeities į ateitį tai, kas geriausia ir nereikia tempti ant savo kupros įvairiausių naštų.

Laikas jau mesti tuos lagaminus, atlaisvinkite rankas naujoms likimo dovanoms. Uždarykite duris į praeitį, ne mes čia šiame pasaulį viską valdome, dėl to geriau susitaikyti.

Jeigu būtų lemta būti kartu – tai ir būtumėte, o jei nebe kartu – tai ir čia esama kažkokios prasmės.

Pamėginkite padaryti viską, kas nuo jūsų priklauso, jei jaučiate, kad norite būti greta to žmogaus, o jeigu nesigauna pataisyti situacijos – paleiskite jį. Bet kokiu atveju dabar jūs nematote visos situacijos ištisai, tačiau dažniausiai taip ir būna, kad kai tik viską paleidi, nusiramini, susitaikai su situacija – ir iškart atsiranda kažkoks kitas žmogus arba viskas susiklosto tokiu būdu, apie kurį anksčiau ir į galvą nešaudavo.

Gyvenimas išmintingas, nereikia įstrigti praeityje, viskas susitvarkys taip, kaip reikia. Palikite savo širdyje malonų ankstesnių santykių paveikslą, o dabartiniame gyvenime susikoncentruokite ties tais, kurie greta jūsų.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!