Patiko? Pasidalinkite!

JAV Senatas balsavo už įstatymo projektą, pagal kurį vyriausybė finansuojama be papildomos pagalbos Izraeliui ir Ukrainai, praneša CNN.

„Senatas priėmė įstatymo projektą dėl vyriausybės darbo tęsimo“, – sakoma pranešime.

Televizijos kanalo duomenimis, už balsavo 87 senatoriai, prieš – 11.

Atstovų rūmai įstatymo projektą patvirtino lapkričio 14 d. – jam pritarė 336 kongresmenai, o prieš – 95. Dabar dokumentas bus išsiųstas prezidentui Džo Baidenui pasirašyti.

Atstovų rūmų pirmininkas Mike’as Johnsonas Kongresui pateikė įstatymo projektą, skirtą užkirsti kelią uždarymui . Dokumente numatytas dviejų etapų finansavimas: daliai su transportu, energetika ir karinėmis statybomis susijusių programų pinigai bus skirti iki sausio vidurio, kitiems valdžios sektoriams – iki vasario pradžios.

Pagalba Izraeliui ir Ukrainai nebuvo įtraukta. Dabar šį klausimą reikia svarstyti atskirai. Baidenas už tai paprašė 106 milijardų dolerių, tačiau nesulaukė vienareikšmio palaikymo Kongrese. Respublikonų daugumos rūmai balsavo už pagalbos skyrimą tik Izraeliui, tačiau demokratų kontroliuojamas Senatas užblokavo iniciatyvą. Baidenas jau pareiškė, kad nepasirašys įstatymo projekto, kuriuo pagalba bus skirta tik Izraeliui be Ukrainos, jei Kongresas patvirtins tokį dokumentą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!