Patiko? Pasidalinkite!

Š. m. gruodžio 21 d. ekspertai.eu gavo pluoštą dokumentų iš Vilniaus apygardos administracinio teismo.

Informuojama, kad į teismą kreipėsi Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), vadovaujama Rimanto Bagdzevičiaus.

LRTK teismo prašo, nutraukti neteisėtą VšĮ „Ekspertai.eu“ veiklą Youtube platformoje.

Teismas nurodė ekspertai.eu pateikti atsiliepimą į LRTK prašymą iki š. m. gruodžio 8 d. (tiesa, teismas nepaaiškino, kaip atsiliepimą galime pateikti gruodžio 8 d., dokumentus gavus tik gruodžio 21 d.)

LRTK prašyme teigiama, kad YouTube kanale ekspertai.eu teikia užsakomąsias audiovizualinės žiniasklaidos paslaugas.

„VšĮ „Ekspertai.eu“ vykdo neteisėtą užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikimo veiklą“, – rašoma R. Bagzevičiaus rašte teismui.

Pasak vyriškio, VšĮ Ekspertai.eu apie savo neteisėtą veiklą nepranešė apie tai LRTK, „todėl Komisija turi teisę kreiptis į teismą dėl tokios veiklos nutraukimo“.

„Komisija taip pat atkreipia dėmesį, kad VšĮ „Ekspertai.eu“ interneto svetainėje http://www.ekspertai.eu yra nurodyta, kad bankas „Paysera LT“ pranešė, kad VšĮ „Ekspertai.eu“ vykdo neteisėtą veiklą. Taip pat yra nurodyta, kad bankas LUMINOR informavo, kad nebegali teikti paslaugų VšĮ „Ekspertai.eu“, nes ekspertai.eu siejami su tarptautinio terorizmo rėmimu ir pinigų plovimu. Bankas LUMINOR nurodė, kad „įgyvendina atitinkamas Jungtinių Amerikos Valstijų, Didžiosios Britanijos ir kitų nustatytų valstybių bei tarptautinių organizacijų taikomas sankcijas“.

Todėl LRTK „atsižvelgdama į šiame prašyme nurodytas faktines ir teisines aplinkybes ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 20 straipsnio 4 dalimi, Visuomenės informavimo įstatymo 48 straipsnio 1 dalies 16 punktu, 48 straipsnio 5 dalies 2 punktu bei 48 straipsnio 20 dalimi, Komisija Vilniaus apygardos administracinio teismo prašo nutraukti VšĮ „Ekspertai.eu“ valdomo YouTube kanalo ekspertai.eu, kuriame neteisėtai teikiamos užsakomosias audiovizualinės žiniasklaidos paslaugos, veiklą.“.

Atsižvelgdama į tai, „Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Gitanos Butrimaitės, Jolitos Rasiukevičienės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja) ir Vitos Valeckaitės, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjos Lietuvos radijo ir televizijos komisijos prašymą atsakovui viešajai įstaigai „Ekspertai.eu“ dėl neteisėtos veiklos nutraukimo, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 84 straipsnio 5 dalimi, 107 straipsnio 1 dalimi nutarė tesimo procesinio sprendimo priėmimą ir paskelbimą atidėti“ ir „teismo procesinį sprendimą skelbti 2022 m. gruodžio 22 d. 11 val. 45 min.

„Nutartis neskundžiama“, – parašė teisėjos Gitana Butrimaitė, Jolita Rasiukevičienė ir Vita Valeckaitė.

Susiję:

Dėl valstybinio transliuotojo skleidžiamos dezinformacijos kreiptasi į LRTK lyderį Bagdzevičių   

Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės prašoma paneigti LRT paskelbtą dezinformaciją

Nepriklausomas portalas pranešė apie užfiksuotą šmėklą

Biudžetinė įstaiga LRTK darbo metu nedirbaPatiko? Pasidalinkite!