Patiko? Pasidalinkite!

ES Taryba rekomendavo Europos investicijų bankui peržiūrėti savo skolinimo veiklą Turkijoje ir sumažinti finansinę pagalbą Ankarai

ES užsienio reikalų ministrai patvirtino sankcijas Turkijai, susijusias su angliavandenilių telkinių tyrimu Kipro išskirtinėje ekonominėje zonoje, pranešama leidinyje Focus.de.

Visų pirma Europos Sąjungos Taryba atsisakė surengti aukšto lygio dialogą su Ankara ir atšaukė asociacijos tarybos posėdžius. Be to, ES Taryba rekomendavo Europos investicijų bankui peržiūrėti savo skolinimo veiklą Turkijoje ir sumažinti finansinę pagalbą Ankarai.

Be to, ES diplomatijos vadovei Federikai Mogerini buvo rekomenduojama apsvarstyti kitus ribojančių priemonių Turkijai variantus.

Anot „Focus”, ES taip pat gali įvesti ribojamąsias priemones, susijusias su tyrimais dalyvaujančiomis bendrovėmis ar asmenimis, jei Turkijos pusė ir toliau laikysis savo pozicijos.

Situacija su telkiniais

Kipro išskirtinėje ekonominėje zonoje yra dvi Turkijos gręžimo platformos — „Fatih” ir „Yavuz”. Graikija ir Kipras mano, kad ketinimas Turkijos gręžimo laivu atlikti geologinį tyrimą Kipro IEZ, kur randama dujų telkinių, yra provokacija. Turkija mano, kad ji turi teisę naudotis gamtos ištekliais šiame regione.

Anksčiau Graikijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Turkijos veiksmus, susijusius su gręžiniais Kipro teritoriniuose vandenyse, ir pareikalavo, kad šie darbai būtų nedelsiant nutraukti. ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo išreikštas susirūpinimas dėl Turkijos „nelegalios gręžimo veiklos” rytinėje Viduržemio jūros dalyje, ir pritarta prašymui, kad EK ir diplomatinės tarnybos parengtų „tikslines priemones” ir išreiškė pasirengimą tinkamai reaguoti į įvykius.

Pasak valstybės departamento atstovo Morgan Ortagus, JAV mano, kad Turkijos veiksmai Kipro teritoriniuose vandenyse yra „provokuojantis žingsnis” ir ragina Ankarą nutraukti gręžimo darbus.

Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau pažymėjo, kad Maskva yra susirūpinusi dėl Turkijos veiksmų išskirtinėje Kipro ekonominėje zonoje, ir ragina šalis susilaikyti nuo veiksmų, galinčių sukelti konflikto eskalavimą.

focus.de inf.


Patiko? Pasidalinkite!