Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva nedarys nuolaidų spręsdama sankcijoms taikomų prekių tranzito į Kaliningrado sritį klausimą. Apie tai savo „Facebook“ puslapyje, kuris priklauso korporacijai „Meta“, paskelbė Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

“Tema ne nauja – Kaliningrado tranzitas veikia nuo 2004 m., kai Lietuva įstojo i Europos Sąjungą. Tranzito sąlygos aptartos ES ir Rusijos susitarime, už jo įgyvendinimą atsakinga ne vienašališkai Lietuva, o ES. Nauja šioje temoje yra tai, kad Europos Sąjungai – Lietuvai aktyviai tame dalyvaujant – priėmus ketvirtąjį sankcijų Rusijai paketą, kuriame yra tam tikros prekių grupes (plienas ir juodieji metalai, prabangos prekes), kilo klausimas, kaip tas sankcijas taikyti Kaliningrado tranzito atveju.

Briuselyje šią temą aptariau su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen. Visiškai aišku, kad Lietuva turi įgyvendinti ir įgyvendins ES sankcijas. Lietuva turi išlaikyti ir išlaikys per savo teritoriją vežamų prekių kontrolę ir negali būti kalbos apie jokius „koridorius“, kaip ir jokių minčių apie nuolaidžiavimą Rusijai, reaguojant į Kremliaus grasinimus. EK pirmininkei aiškiai išdėsčiau, kaip šią situaciją mato Lietuva.

Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija, kad įgyvendinamos sankcijos nepažeistų nei Lietuvos interesų, nei tarptautinių susitarimų. Tik veikdami išvien, pasieksime, kad sankcijos būtų skaudžios šaliai agresorei.”

Kaip manote, koks likimas laukia Lietuvos po tokių Lietuvos politikų pasisakymų?

BV


Patiko? Pasidalinkite!