Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu, su kuriuo aptarė svarbiausius užsienio politikos darbotvarkės klausimus. Tartasi dėl ES Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo eigos, sankcijų išplėtimo Baltarusijos bei Rusijos režimams, Astravo AE elektros patekimo į Lietuvos rinką užkardymo.

Pokalbyje aptarta Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo darbotvarkė ir šiais metais vyksiančio pasaulinio Rytų partnerystės forumo programa. Numatyta spartinti tarpinstitucinio veiksmų plano, skirto Rytų partnerystės iniciatyvos aktualizavimui ES valstybėse narėse, rengimą. Kalbėta apie planuojamus Lietuvos žingsnius, prisidedant prie Rytų partnerystės valstybių euroatlantinių aspiracijų įgyvendinimo.

Prezidentas teiravosi dėl progreso, sprendžiant sanatorijos „Belarus“ darbuotojų klausimą, ir galimybių įgyvendinti ketvirtąjį regioninį sankcijų Baltarusijos režimui paketą. Taip pat tartasi dėl Lietuvos žingsnių siekti sankcijų Rusijos piliečiams, susijusiems su Aleksejaus Navalno įkalinimu, paskelbimo.

Per pokalbį kalbėta apie saugumo ir gynybos klausimus, bendradarbiavimo su NATO perspektyvas, siekiant didesnio Aljanso valstybių karių dalyvavimo misijose ir programose regione.

Pokalbyje šalies vadovas išreiškė lūkestį greičiau spręsti ambasadorių skyrimo į laisvas atstovybių bei ambasadų vietas klausimą. Oficialių teikimų į šias pozicijas Prezidentas laukia artimiausiu metu.

Taip pat pasidalyta informacija iš buvusių bei būsimų Prezidento ir užsienio reikalų ministro vizitų užsienio valstybėse.

president.lt inf.


Patiko? Pasidalinkite!