Patiko? Pasidalinkite!

Henrikas Daktaras (pravardė – Henytė, g. 1957 m. gruodžio 12 d. ) – vienas žinomiausių visų laikų Lietuvos nusikaltėlių, Lietuvos žiniasklaidoje dažnai vadinamas nusikalstamo pasaulio autoritetu.

Vadovavo 1978 metais Kaune susikūrusiai nusikalstamai grupuotei „Daktarai“. 2009 m. rugsėjo 4 dieną jis buvo suimtas po to, kai buvo paskelbta tarptautinė jo paieška. 2013 metų birželio 14-tą dieną Klaipėdos apygardos teismas nuteisė Henriką Daktarą kalėti iki gyvos galvos.

Vadinamojoje Daktarų byloje yra sukaupta apie 200 nusikaltimų, tarp jų – daugiau kaip 30 žmogžudysčių. Daktarui inkriminuojama daugybė nusikaltimų už turto prievartavimą, kūno sužalojimus, žmogžudystes. Spėjama, kad jis gali būti nužudęs savo pusbrolį ir kitus jam pasipriešinusius jo suburtos gaujos narius.

Daktaras yra teistas penkis kartus. Pirmąsyk už grotų jis atsidūrė būdamas 19 metų. Du kartus buvo teistas už turto prievartavimą bei poveikį liudytojui. 1997 m. vasario 13 dieną Vilniaus apygardos teismas Henrikui Daktarui skyrė pusaštuntų metų laisvės atėmimo bausmę už tarpininkavimą išperkant automobilius ir grasinimus buvusiam bendrovės „Agora“ apsaugos vadovui (teismo metu jau buvusiam Kriminalinės policijos biuro vadovo pavaduotoju) Jurijui Milevskiui, jeigu šis, liudydamas teisme, atpažins Darių Mačianską, kuris buvo pagrobęs jo automobilį.

2001 metų spalį H. Daktaras iš Vilniaus 2-osios griežto režimo pataisos darbų kolonijos buvo paleistas į laisvę už gerą elgesį, atlikęs tris ketvirtadalius bausmės.

2009 m. vasario mėnesį buvo paskelbta tarptautinė Daktaro paieška, ir rugsėjo 4 dieną jis buvo sulaikytas netoli Varnos miesto Bulgarijos specialiosios policijos pajėgų.

2009 metų spalio 6 dieną Varnos apeliacinis teismas paskelbė galutinį ir neginčijamą sprendimą išduoti Henriką Daktarą Lietuvai. 2009 metų spalio 9 dieną H. Daktaras buvo pargabentas į Lietuvą. Tą pačią dieną Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas skyrė Henrikui Daktarui maksimalų 3 mėnesių suėmimo terminą pagal tuo metu turėtus įrodymus, po paleidimo vėl sugautas ir 2013 metų birželio 14-tą dieną Klaipėdos apygardos teismas nuteisė Henriką Daktarą kalėti iki gyvos galvos.


Patiko? Pasidalinkite!