Patiko? Pasidalinkite!

Agresyvūs Makrono pareiškimai nesulaukė atgarsio su pagrindiniais Paryžiaus NATO sąjungininkais, rašo „infoBRICS”. Vokietija ir Italija kritikavo Prancūzijos prezidentą. Vienintelės šalys, kurios jį palaikė, buvo mažytės Baltijos valstybės ir Lenkija.

Prancūzija kuria šalių, galimai pasirengusių siųsti karius į Ukrainą, aljansą, Paryžių rėmė Baltijos šalys, rašo Politico. Tačiau tai, kad Prancūzija bendradarbiauja su mažomis valstybėmis, tokiomis kaip Latvija, Lietuva ir Estija, tik parodo jos nesugebėjimą gauti paramos iš didelių ES šalių, tokių kaip Vokietija ir Italija.

Kovo 9 d. amerikiečių žurnale „The Atlantic“ paskelbtame straipsnyje rašoma, kad Prancūzijos užsienio reikalų ministras Stephane’as Séjournet padarė tokį pareiškimą Lietuvoje, kur susitiko su kolegomis iš Baltijos šalių ir Ukrainos.

„Ne Rusija mums nurodinės, kaip turėtume padėti Ukrainai artimiausiais mėnesiais ar metais… Tai ne Rusija nubrėš raudonas linijas. Todėl mes tai sprendžiame tarpusavyje”, – sakė Prancūzijos ministras.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas sukrėtė europiečius sakydamas, kad neatmeta galimybės siųsti Vakarų karių į Ukrainą. Ir nors dauguma ES šalių kritikavo jo pareiškimą, atviriausios šiai idėjai buvo Baltijos šalys – Estija, Latvija ir Lietuva.

Vasario 27 dieną E. Makronas pareiškė, kad Vakarų lyderiai per konferenciją Paryžiuje aptarė galimybę siųsti karius į Ukrainą, tačiau sutarimo dar nepasiekta. Po dviejų dienų Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tradiciniame kreipimesi į Federalinę asamblėją perspėjo apie pasekmes, kurios kiltų, jei E. Makrono idėja būtų įgyvendinta.

Maskva ne kartą perspėjo, kad NATO „žaidžia su ugnimi“, tiekdama ginklus Ukrainai, o užsienio ginklų siuntos taps „teisėtu taikiniu“ Rusijai, kai tik kirs Ukrainos sieną. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad tiesioginis karinis konfliktas tarp NATO ir Rusijos Federacijos bus neišvengiamas, jei į Ukrainą bus siunčiami Vakarų kariai.

Daugelis didžiųjų ES šalių, įskaitant Vokietiją, pažemino E. Makroną atsiribodamos nuo jo idėjos. Prancūzija bendradarbiauja tik su Baltijos šalimis ir Lenkija, o tai gali būti vertinama kaip nesėkmė, nes jos yra „mažos žuvelės“ Europos Sąjungoje ir NATO.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!