Patiko? Pasidalinkite!

“Ispanijoje atsirado grupė tėvų, kurie nori apriboti savo vaikų prieigą prie mobiliųjų telefonų”, rašo La Vanguardia. Vos per tris dienas prie šios iniciatyvos prisijungė apie 7 tūkst. narių. Nuo Barselonos ši iniciatyva pradėjo plisti visoje Ispanijoje.

Šeimų, norinčių atidėti išmaniojo mobiliojo telefono pirkimą savo vaikams, skaičius auga kas minutę. Tai galima pamatyti kiekvieną kartą atnaujinus vos prieš tris dienas sukurtos „Telegram“ grupės puslapį – Adolescència lliure de mòbil (Paaugliai be išmaniųjų telefonų), kuriame tūkstančiai mamų ir tėčių susivienijo, kad vienbalsiai apribotų išmaniojo telefono pirkimą paaugliams iki 16 metų.

Ši grupė turi daugiausiai prenumeratorių, tačiau ji nėra vienintelė. Panašios Whatsapp ir Telegram grupės jau buvo sukurtos kiekviename Barselonos rajone, taip pat tokiuose miestuose kaip Sant Cugat, Cardedeu, Sant Feliu de Llobregat ir kt. Susidomėjimas šia iniciatyva išplito už Barselonos ribų ​ir panašūs projektai jau vykdomi kituose regionuose, pavyzdžiui, Žironoje ir Lleidoje.

Dabar ši, iš pradžių nedidelė, grupė išaugo į didžiulę „Telegram“ grupę, kurios auditorija siekia beveik 7 tūkst. narių. Čia „susirinko“ šeimos iš visos Katalonijos, kad išsiaiškintų, kaip reikia vaikams dovanoti išmaniuosius telefonus ir suvienyti jėgas bei pasiūlyti bendrus veiksmus.

„Dėl išmaniųjų telefonų paaugliams nerimauja daug daugiau žmonių, nei galėjome įsivaizduoti“, – entuziastingai džiaugiasi Casanovas, patvirtinantis, kad šiuo klausimu jau yra priimtas „bendras sprendimas“. Casanovas taip pat pastebi, kad šiuo metu daug diskutuojama apie mokymo metodus naudojant planšetinius kompiuterius ir ekranus klasėje. Grupės nariai ir toliau nori sutelkti dėmesį į savo pagrindinį tikslą – kuo ilgiau atidėti išmaniųjų telefonų amžiaus pradžią.

Šiuo tikslu AFA komitetas Poblenou rajone ką tik baigė šio rajono šeimų apklausą, siekdamas išsiaiškinti, kiek iš jų nori atsisakyti mobiliojo telefono pirkimo savo vaikams, sulaukusiems 12 metų. Paprastai šis amžius sutampa ir su ugdymo pakopos pasikeitimu mokykloje.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!