Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos Seimo valdyba nusprendė apriboti patekimą į parlamento rūmus mitingo dieną, kuris numatytas šį penktadienį, rugsėjo 10 dieną.

Kaip pranešama, penktadienį, pirmąją Seimo rudens sesijos dieną, vienos dienos leidimai nebus išduodami.

Išimtis bus padaryta žurnalistams.

Sprendimas dėl apribojimų buvo priimtas po to, kai pr paskutinį mitingą rugpjūčio 10 dieną į Lietuvos parlamento pastatą kai kurių parlamentarų iniciatyva pateko keli protestuotojai, kurie, pasak parlamento pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, trukdė įstatymų leidėjams dirbti.

Rugsėjo 10 d. mitingo prieš koronaviruso apribojimus organizatoriai iš pradžių planavo jį taip pat surengti prie parlamento sienų, tačiau Vilniaus savivaldybė uždraudė akciją. Apskundimas teisme nepadėjo, ir po to aktyvistai nusprendė pakeisti mitingo vietą. Tikimasi, kad dabar jis taip pat vyks Lietuvos sostinės centre, tačiau šį kartą Katedros aikštėje.

Rugpjūčio pradžioje prie Seimo sienų vyko akcija prieš koronaviruso apribojimus, joje dalyvavo apie penkis tūkstančius žmonių. Pasibaigus oficialiai mitingui, prasidėjo riaušės, protestuotojai užblokavo išėjimus iš pastato ir pradėjo mėtyti į policiją akmenis ir butelius su vandeniu. Nukentėjo daugiau nei 15 žmonių, galimo riaušių organizavimo byloje figūruoja beveik 40 įtariamųjų.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!