Patiko? Pasidalinkite!

Honkonge dešimtys tūkstančių žmonių vėl išėjo į gatves protestuoti prieš Pekinui ištikimą regiono vyriausybę. Per demonstracijas kaukėti demonstrantai kiaušiniais apmėtė Kinijos atstovybę ir ją apipaišė.

Kinija nustatė riaušių organizatorius 

JAV šios srities specialistai ir jiems puikiai sekasi, bet ne Kinijoje ar Rusijoje. Jiems tai seniau pavykdavo arabų šalyse, puikiai pavyko Ukrainoje. Su Kinija JAV gali prisižaisti.

Kinija apkaltino JAV įsikišimą į Honkongo vidaus reikalus ir ten vykdomo smurto skatinimą, praneša „The Guardian“. Taigi, nepaisant to, kad opozicija mano, kad Kinijos vyriausybė yra atsakinga už neseniai įvykdytą protestuotojų grupuotės išpuolį, Pekinas dėl to apkaltino JAV ir jų šnipus.

Kinija pareikalavo, kad JAV nustotų kištis į Honkongo vidaus reikalus ir nustotų skatinti smurtą.

„ Honkongas yra Kinijos teritorija, ir mes netoleruosime jokių užsienio pajėgų , kišamų į jos reikalus“ , – sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying. „ Mes reikalaujame, kad JAV pašalintų savo nešvarias rankas iš Honkongo “.

Kinija pareiškė, kad būtent JAV specialiosios tarnybos organizavo šią akciją su tikslu ją paversti riaušėmis ir jose fiksuoti Kinijos pareigūnų auklėjamus riaušininkus. Po to žiniasklaidos pagalba demonstratyviai teigti, kad Kinija pažeidžia žmonių teises.

„ Matome, kad už tokių incidentų slypi JAV pareigūnai. Ar gali JAV pareigūnai sąžiningai pasakyti visam pasauliui, kokį vaidmenį jie atliko ir kokių tikslų siekia? “- pridūrė Chuninas.

„ Smurtiniai incidentai įvyko Honkonge, ir visa tai jis skatino JAV. Kai kurie amerikiečiai sako, kad nori padėti Honkongui, tačiau iš tikrųjų jie nori sukelti neramumus, kol Honkongas nesugrius “, – pažymėjo Kinijos laikraštis.

Be to, britų leidinys pažymi, kad dėl tokių mestų kaltinimų JAV, Pekinas rizikuoja pabloginti jau dabar sunkius savo santykius su Vašingtonu.

Baltųjų rūmų vadovas Donaldas Trumpas pirmadienį Kinijos vyriausybės veiksmus Honkonge apibūdino kaip „ labai atsakingais “.

JAV paskutiniai pasispardymai

JAV suprato, jeigu nesunaikins JAV – Indijos- Rusijos ir prie jų prisijungusių arabų šalių neformalios sąjungos, jiems gresia prarasti pasaulio „valdovo” pozicijas. Tai vyksta sparčiu tempu ir paskutiniai JAV veiksmai yra nugesinami, kad ir kiek jie besistengtų. Paskutinis bandymas buvo Venesueloje, Sirijoje… Iš šių šalių JAV gavo nešdintis, ta tiesiogine žodžio prasme.

Greitu laiku keisis ir pasaulinė politika. Liberalizmas bus keičiamas į socializmą.

BV inf.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!