Patiko? Pasidalinkite!

JAV žvalgyba teigia, kad Ukrainos oro linijų „Ukraine International Airlines“ lėktuvas „Boeing 737“ buvo numuštas Irano paleistos raketos

Jie viską žino, jie viską mato. O gal jie ir padarė provokaciją, kad galėtų pasauliui parodyti koks blogas yra Iranas?

Įtarimų, kad orlaivis galėjo būti numuštas, daugėjo visą ketvirtadienį. Privati žvalgybos kompanija „IHS Markit“ paskelbė, kad į lėktuvą greičiausiai pataikė raketa „žemė-oras“ SA-15.

Netoli Teherano sudužęs Ukrainos keleivinis lėktuvas „Boeing 737“ buvo numuštas Irano raketos, paleistos iš Rusijoje sukurtos priešlėktuvinės raketų sistemos „Tor“. Apie tai skelbia CBC ir „Newsweek“.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį sakė, kad turi dvejonių dėl Ukrainos oro linijų lėktuvo nelaimės. „Lėkuvas skrido virš pavojingo rajono. Kažkas galėjo padaryti klaidą. Turiu nuojautą, kad įvyko kažkas baisaus, kažkas labai baisaus“, – sakė D.Trumpas.

Be lėktuvo savirašių tyrimo rezultatų negalima daryti išvadų apie „Boeing 737-800” tragediją, sakė ekspertas Sergejus Chatiliovas.

Ukrainos lėktuvo katastrofos vieta

„Toks staigus kritimas po pakilimo gali įvykti tik valdymo praradimo dėl išorinio ar vidinio smūgio atveju. Bet noriu dar kartą pasakyti, kad raketos, išorinių sprogmenų ar kažko kito smūgis, žinoma, negali būti atmestas, tačiau, greičiausiai, ieškoti visų šių įvykių priežasties, dėl kitko. Pirmiausia reikia aiškiai susivokti, kaip buvo įvykdytos šio oro uosto šiame skrydyje saugos sąlygos”.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis prašo kantrybės, kol vyksta tyrimas, kodėl nukrito Ukrainos avialinijų lėktuvas, pražudęs 176 žmones.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!