Patiko? Pasidalinkite!

Kinijos ambasadorius Prancūzijoje Lu Shaye, atsakydamas į žurnalisto klausimą, teigė: „La Crimée est tout au début à la Russie, n’est-ce pas?“ (vert. “Nuo pat pradžių Krymas yra rusiškas, ar ne?”).

Bet tai dar ne viskas, ką prikalbėjo Kinijos atstovas. Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje pareiškė, jog buvusios Tarybų Sąjungos šalys tarptautinėje teisėje neturi efektyvaus statuso. „Jis neigia patį tokių šalių kaip Ukraina, Lietuva, Estija, Kazachstanas ir t.t. egzistavimą“.

Užsienio reikalų ministerija (URM) pirmadienį, t.y., balandžio 24 d. kviečia pasiaiškinti Kinijos laikinąjį reikalų patikėtinį. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Elono Masko valdomo Twitter socialinio tinklo paskyroje pareiškė:

„Jei kam nors vis dar įdomu, kodėl Baltijos šalys nepasitiki, kad Kinija „tarpininkaus Ukrainoje“, štai Kinijos ambasadorius, teigiantis, kad Krymas yra Rusijos, o mūsų šalių sienos neturi jokio teisinio pagrindo“, – angliškai tviteryje rašė ministras.

„Dėl nepriimtinų Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje pareiškimų apie Baltijos šalių nacionalinį suverenitetą, pirmadienį kviesime pasiaiškinti Kinijos ambasados Vilniuje laikinąjį reikalų patikėtinį. Šis žingsnis derinamas su Latvija ir Estija“, – visuomeniniuose tinkluose pranešė URM.

Ką visą tai reiškia?

Kinija siunčia signalą, kad tie, kurie “persidažys” savo noru, su jais bus elgiamasi humaniškai, o tie, kurie “spardysis” ir vaidins demokratiją ir amerikonišką “savarankiškumą”, bus perauklėti “paprastuoju” būdu – pašalinti.

Konkrečiau: Pabaltijo šalių JAV vasalams duotas signalas, kad keičiasi jų šeimininkas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!