Patiko? Pasidalinkite!

Visi kuo puikiausiai žino, kad dabartinė Lietuva sukurta praktiškai ant Žemaitijos. Dabartinės Lietuvos didžiąją dalį teritorijos sudaro per amžius buvusi Žemaitija

1759__polska_litwa_samogitia su Liet_crop

JAV prezidentas Donaldas Trampas siūlo Izraelio okupuotai Palestinai, mainais už okupacijos pripažinimą įsteigti Palestinos valstybę. Trampo planas žlugo. Palestiniečiai jį iškart atmetė – kaip ir izraeliečiai naujakuriai, kurie priešinasi bet kokio pavidalo palestiniečių suverenitetui.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „israel palestina“"

Žemaičiai šiuo atveju gal būtų sukalbamesni? Jeigu Vilniaus kraštą mainais padovanoti Lenkijai, kodėl gi ne?! Bet kokiu atveju Žemaitija „maitina“ Vilnių, o šis Žemaitijai numeta apvalgytą kaulą.

Ne gana to, Vilnius naikina Žemaičių kalbą, rašybą. Žemaičių kalba realiai yra uždrausta. Visur per prievartą kišama literatūrinė, kuria privaloma mokytis. Lietuviai žemaičius per amžius pardavinėjo kaip prekę ir negerbė. Gal ateis kada laikas, kai Žemaitija atsibus ir supras, kas yra kas?

Gal kilus kokiam konfliktui Trampas pasiūlys žemaičiams mainais į ką nors, sukurti Žemaitijos valstybę? Ir tai nėra joks siūlymas ką nors daryti. Tai nėra apklausa ar kokia peticija skatinanti už ką nors pasirašyti, tai tiesiog pamąstymas…

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!