Patiko? Pasidalinkite!

Pavadinimas gali būti ir neteisingas, nes neatmestinas variantas, kad NATO labiau reiktų Ukrainos, nei Ukrainai NATO. NATO su savo bazėmis norėtų priartėti arčiau Rusijos sienos. O gal Ukrainos žmonės visai nenori, kad juos kažkas „saugotų” ir siurbtų didžiulius pinigus už narystę NATO – juk Ukraina yra tapusi ubage.

Žinome, kad Ukraina atidavė Krymą, pati neiššovusi nei vienos kulkos, nes tuomet JAV ir Europos struktūroms vykdant perversmą Ukrainoje, buvo pražiopsotas tylus Krymo gyventojų referendumas, kuriame žmonės išreiškė valią jungtis prie Rusijos. Žinoma, kad Rusija to neatsisakė ir šiandien turime rezultatą JAV – Europa 0 : 1 Rusija.

Ar bus 0 : 2?

Gali būti, nes Donetsko ir Luhansko respublikose jau supaprastinta tvarka yra dalijamos Rusijos pilietybės. Daugiau nei 650 tūkstančių LPR piliečių tapo naujai sukurtais Rusijos Federacijos piliečiais, praneša novorosinform.org

Žmonės ruošiasi naujiems Rusijos Dūmos rinkimams ir derasi su Rusija, kaip ir kokiu būdų jie galėtų juose dalyvauti. Taip pat DNR (Donetsko liaudies respublika) ir LNR (Luhansko liaudies respublika) valdžia rengia prašymą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kuriame prašys, kad Rusija juos tiesiog prisijungtų. Iš patikimų šaltinių gavome informacijos, kad yra svarstomas ir referendumo scenarijus.

Jeigu Rusija šį referendumą pripažins, tuomet bus 0 : 2. Europa su JAV šiuo atveju galės Ukrainą priimti į NATO, bet jie kuo puikiausiai žino, kad NATO pajėgų buvimas brangiai kainuoja, o Ukraina yra tiesiogine žodžio prasme nuskurdinta ir išvogta.

Tokiu atveju, jei NATO sutiktų priimti Ukrainą į savo draugystę, dabartinės NATO šalys turėtų finansuoti ir jos buvimą Ukrainoje. Pandemijos metu, kai visa JAV ir Europa kenčia nuo ekonominės krizės (kuri tik auga), šis scenarijus yra nelabai tikėtinas.

Vienintelis šansas yra išprovokuoti Rusiją anksčiau ir pradėti karinius veiksmus LNR ir DNR žemėse. Ukraina kuo puikiausiai supranta, kad karas neapsiribotų tik šiose žemėse, o Rusijos laimėjimo atveju, Rusija turbūt pasiimtų ir daugiau nei tik LNR ir DNR teritorijas.

Ukrainai susigražinti DNR ir LNR šansų praktiškai nebėra, nes šiose teritorijose didžioji dauguma gyventojų yra rusai. Jie kuo puikiausiai žino, kad jungtis prie išvogtos ir nuvarytos Ukrainos yra ekonomiškai nenaudinga.

Rusijai šiuo metu yra įvestos sankcijos dėl Krymo ir separatistinėmis valstybėmis vadinamomis LNR ir DNR rėmimo. O kas pasikeistų, jeigu ši jas tiesiog… prisijungtų? Realiai nieko – liktų tos pačios sankcijos, kurios, greičiausiai, ir taip niekada nebus panaikintos. Na, nebent jie įvestų papildomas sankcijas, bet jos iššauktų ir veidrodinį variantą: Rusija taip pat įvestų sankcijas Europai, kuriai reikalinga Rusijos rinka. Be to, Rusijoje veikia šimtai europietiškų gamyklų… Jos gali būti ir nacionalizuotos…

Liko laukti neilgai ir neužilgo pamatysime, ar LNR ir DNR taps oficialia Rusijos dalimi, ar karo mūšio laukiu tarp Rusijos ir Ukrainos (su NATO karinės technikos pagalba). Sunku būtų įsivaizduoti, kad NATO pajėgos stotų į pagalbą Ukrainai, nes Ukraina nėra NATO sąjungos sudėtyje.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!