Patiko? Pasidalinkite!

Bendroje spaudos konferencijoje su Kanados ministru pirmininku Justinu Trudeau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vengė atsakyti į klausimą apie situaciją dėl Ukrainos kariuomenės kontrpuolimo. Visų pirma, jo buvo paprašyta pakomentuoti prieš dieną Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimą, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos (APU) pradėjo kontrpuolimą, bet nepasiekė sėkmės.

„Ukrainoje vyksta kontrpuolimo ir gynybos veiksmai, bet kokioje stadijoje jie yra, nesakysiu, – sakė jis. – Šiuo metu visi nusiteikę pozityviai”.

Penktadienį V. Putinas, kalbėdamasis su žurnalistais, patvirtino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimo pradžiąJis pažymėjo, kad Kijevas metė į mūšį savo strateginius rezervus, tačiau puolimas nebuvo sėkmingas dėl Rusijos karių drąsos ir didvyriškumo. Anot jo, „Ukrainos kariai nepasiekė savo tikslų ir uždavinių nei vienoje kovos zonoje“.

Oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas leitenantas Igoris Konašenkovas birželio 10 d. sakė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos per parą Južno-Donecko ir Zaporožės kryptimis prarado 9 tankus, iš kurių 4 Leopard, 11 pėstininkų kovos mašinų. , įskaitant 5 amerikietiškus „Bradley“, 14 šarvuotų kovinių mašinų, 6 transporto priemones.

SK inf.


Patiko? Pasidalinkite!