Patiko? Pasidalinkite!

Praeitame straipsnyje rašiau kokias klišes mums įprogramuoja siaubo filmai, tačiau kad žmonės juos žiūrėtų į tuos filmus įmaišoma ir gyvenimo tiesų tik jos parodomos kaip nepatrauklios, o kad žiūrovai norėtų žiūrėti kartais parodoma kaip geri žmonės laimi.

Jūsų baimė yra maistas kažkam

Filmas jeepers creepers netgi parodo kaip siaubūnas šikšnosparnio sparnais užuodžia ir atsirenka savo aukas pagal baimę. Realiame gyvenime- Jūsų baime naudojasi (minta) įvairiausio plauko manipuliuotojai ir energetiniai vampyrai, tv žinių žiūrimumas laikosi ant baimių ir nelaimių. Siaubo filmai neretai parodo šią tiesą tik prabėgomis jog Jūs apie tai rimtai net nesusimąstytumėte. Neretai siaubo filmuose išlieka tas žmogus, kuris nugali savo baimę, aišku kaip ir rašiau tas žmogus parenkamas dažniausiai ne baltasis heteroseksualus vyras.

Alkoholis suardo Jūsų apsauginį lauką

Filmuose apie dvasias ir egzorcizmą neretai parodoma kaip žmogelis kuris išgeria pradeda patirti visokias poltergeisto apraiškas vis smarkiau, kai anksčiau jas jausdavo tik kitame kambaryje arba dar toliau, bet žiūrovams duodama suprasti jog jis tik gynėsi nuo dvasių sukelto streso išgerdamas. Tačiau akylas žiūrėtojas iškart gali suvesti įvykių seką ir priežasčių pasekmių ryšius.

Auka įtraukiama į pavojingą žaidimą prieš tai ją subtiliai įspėjant

Tai mums atskleidžia dar vieną tiesą: net didžiausi ir galingiausi siaubūnai bijo atoveiksmio dėsnių, nes gamta galingesnė už visus. Pavyzdžiui filme trobelė girios glūdumoj, kuomet jaunuoliai įvažiuoja į pavojingą kelią link trobelės ir sustoja degalinėje, pardavėjas visokiomis užuominomis juos perspėja apie tykantį pavojų (ir šis pardavėjas yra specialiai pastatytas ten tų pačių blogio jėgų)- šitaip blogio jėgos bando išvengti atoveiksmio arba blogos karmos. Dar daugiau tame pačiame filme kuomet jaunuoliai nukeliauja į rūsį jie tarsi patys pasirenka kokiu būdu bus nugalabyti. Taip ir realybėje elitas visuomet vienaip ar kitaip bando įspėti savo aukas- prastuomenę apie tai kas jos laukia, tik prastuomenė ant tiek nukvailinta, kad laisva koja žengia į jai paspestą pragarą. Šiandieniame demokratiniame pasaulyje niekas nedaroma per prievartą- auka tiesiog suviliojama.

Žinios o ne jėga yra galingiausias ginklas

Filme wrong turn nelaimėliai panaudoja karinį triuką kuomet mutantai atvažiuoja jų medžioti su sunkvėžimiu, vienas žmogelis atkreipia jų dėmesį, o kiti tuo tarpu bėga prie mutantų sunkvežimio ir pabėga juo. Arba kituose filmuose nelaimėliai nugali tik tuomet kai daugiau pradeda domėtis savo priešu ir sužino jo silpnąsias vietas, kitaip sakant kai protas  nugali emocijas.

Blogiečiai irgi laikosi nerašytų dėsnių

Labai dažnai filmuose būna 5 ar panašus skaičius veikėjų: pasileidėlė, kietuolis, kvailelis, moksliukas, skaistuolė, ir dažniausiai pasileidėlė, kietuolis ir kvailelis miršta pirmieji, nes jie lyg ir taip nusipelnė ir taip jiems ir reikia. Dar kas pastebėtina jog siaubo filmuose blogiukai dažnai neužrakina savo namų, kad aukos pačios ten ateitų ir taip prisiprašytų atpildo už įsibrovimą, kitaip sakant visokiais būdais bandoma padaryti jog auka nusikalstų pirmoji ir tada jau galėtų įsijungti blogio jėgos, kurios “tik vykdys teisingumą”. Taip ir realiame pasaulyje žmonėms leidžiama degraduoti, kad šie po to nusikalstų ir dėl to būtų apribotos jų teisės ir apskritai griežtinami įstatymai visiems.

mobtechpd.eu

Būkime vieningi parama paremti gif


Patiko? Pasidalinkite!