Patiko? Pasidalinkite!

Socialinė iniciatyva “Milijonas ąžuolų Lietuvai” ketina sutelkti po visą pasaulį pabirusius lietuvius ir drauge pasodinti milijoną ąžuolų.

“Milijono ąžuolų Lietuvai” projektas skirtas kiekvieno lietuvio ryšio su gimtine stiprinimui. Sodiname tik Lietuvoje daigintus ąžuoliukus ir siekiame, kad kiekvienas ąžuolas būtų pasodintas  sąmoningai ir su intencija. Kiekvieno lietuvio gyvenimą įtakoja ryšys su gimtine, protėvių dvasia, tradicijomis ir kalba. Siekiame, kad sodinant ąžuolus tas ryšys stiprėtų.“  – pasakoja projekto organizatoriai.

Ambicingo projekto organizatoriai teigia, kad „Milijono ąžuolų Lietuvai“ projektas apims visą Lietuvą ir truks daug metų. Jame galės dalyvauti ir pavieniai asmenys, ir įstaigos, bendruomenės, taip pat užsienyje gyvenantys lietuvaičiai, vyks daug įvairių renginių, talkų. Visi pasodinti ąžuolai bus registruojami į specialų visos Lietuvos registrą ir skaičiuojami, bus sukurti jų pasodinimo vietų žemėlapiai.

Ankstesniais metais Lietuvoje pasodinę keletą šimtų ąžuolų –  net 111 ąžuoliukų skleidžia savo lapijas Angelų kalvoje, Trakų rajone, projekto organizatoriai teigia, kad didžiausi darbai prasidės tada, kai bus išauginta pakankamas kiekis ąžuolų iš Lietuvoje surinktų gilių. Giles rinks ir sodins rudenį, o šį pavasarį ketina pasodinti kelis tūkstančius ąžuolų įvairiose Lietuvos vietose.

Norintys dalyvauti „Milijono ąžuolų Lietuvai“ projekte galės sodinti ąžuolus, nupirktus tiek organizatorių, tiek savo lėšomis. Registracija nemokamiems, t.y. projekto  organizatorių nupirktiems, ąžuolams gauti, vyks balandžio 1 – 30 dienomis, internetinėje projekto svetainėje  www.milijonasazuolu.lt  

Norintys gauti nemokamus ąžuolų sudinukus, turi sukurti pasaką apie ąžuolus. Vertingiausios pasakos bus atrinktos knygai “Milijono ąžuolų pasakos”, kuri ketinama išleisti šių metų rudenį.   

Šių metų pavasarinis visuotinis ąžuolų sodinimas vyks gegužės 13 dieną. Nemokami, t.y. už sukurtas pasakas dalinami, ąžuolai tą dieną bus prisistatyti keturiuose Lietuvos miestuose: Vilnius, Klaipėda, Kaunas, Panevėžys. 

Projektą “Milijonas ąžuolų Lietuvai” organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ “Draugiški šeimai”. Jis finansuojamas organizacijų ir privačiomis rėmėjų lėšomis arba neatlygintinai natūra: ąžuoliukais, transportu, mediena, projekto viešinimu, dizaino darbais.


Patiko? Pasidalinkite!