Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos vyriausybė Jungtinėms Tautoms pasiaiškino, kad šiuo metu Deimantei Kedytei dėl 2012 m. Venckienės padarytos traumos yra teikiama psichologinė pagalba

Apie tai “Būkime vieningi” redakciją informavo advokatas profesorius Stanislovas Tomas.

„Šiandien Jungtinių Tautų Priverstinių dingimų komitetas persiuntė man Lietuvos vyriausybės gynybą byloje Nr. 569/2019 dėl dingusios pedofilijos aukos Deimantės Stankūnaitės (Kedytės), dėl kurios Jungtinės Tautos yra paskelbusios tarptautinę mergaitės paiešką.

Lietuvos vyriausybė Jungtinėms Tautoms teigia, kad: “Panelė Deimantė Stankūnaitė patyrė psichologinį smurtą ir fizinį skausmą, kai ponia Neringa Venckienė veikė visiškai priešingai nepilnametės mergaitės interesams: ji siekė nukreipti mergaitę prieš motiną, pažemino motinos autoritetą mergaitės akyse, šmeižė mergaitės motiną, melavo ir manipuliavo nepilnamečio vaiko emocijomis bei nebrandumu, o taip elgdamasi padarė žalą panelei Deimantei Stankūnaitei, ko pasekoje ji padavė poniai Neringai Venckienei civilinį ieškinį neturtinės žalos atlyginimui, įvertintam 50 000 eurų.”

Savo gynybiniame rašte Lietuvos vyriausybė prasitarė, kad Deimantė Kedytė nėra sveika, nes jai iki šiol (jau 8 metus) neva yra teikiama psichologinė pagalba (iškarpa iš dokumento). Lietuva atsisakė nurodyti jos buvimo vietą arba leisti su ja susitikti,” – teigė Stanislovas Tomas

Teisininkui nustatytas vieno mėnesio terminas įvertinti Lietuvos vyriausybės atsakymą.

Jeigu mergaitė jau 8 metus yra laikoma paslėpta kitoje šalyje, gali būti, kad jai yra suteikta ir kitos šalies pilietybė. Taip pat, galimas variantas, kad ji jau nebemoka ir lietuvių kalbos.

Egidijus Paulauskas

 


Patiko? Pasidalinkite!