Patiko? Pasidalinkite!

Atrodytų, labai paprasta, vos ne nuvalkiota tiesa, dėl to tiesiog nuostabu, kaip dažnai ji pamirštama. Suderinamumas santykiuose – tai kažkas daugiau už paprastą bendravimo malonumą. Tai, žinoma, labai svarbu – kad susikalbėtumėte, suprastumėte vienas kito humorą, kad būtų malonu būti drauge. Kad suprastumėte ir priimtumėte vienas kito interesus, pomėgius, vertybes…

Tačiau suderinamumas – kur kas daugiau už panašių charakterio bruožų rinkinį. Kai rinksitės gyvenimo draugą, stenkitės susirasti tokį žmogų, kuris visgi skirsis nuo jūsų bent keliais esminiais momentais. Kodėl? Todėl, kad mes augame kaip asmenybės tik įveikdami sunkumus ir išbandymus, o žmogus, kuris panašus į jus kaip du vandens lašai, niekada nestimuliuos tobulėti.

Jeigu išties norite augti, nesusitikinėkite su savo dvyniais.

Labai lengva susigundyti savo atspindžiu – žmogumi, kuris nemato nieko blogo jūsų kaprizuose, pritaria jums visuose esminiuose klausimuose ir nori (kaip ir jūs) praleisti drauge visą likusį gyvenimą.

Be galo malonu, kai šalia žmogus – jūsų dvynys, tai suteikia stabilumo jausmą, tačiau pasirinkdami absoliučiai panašų į save gyvenimo draugą, sustabdote savo vystymąsi.

Panašumai malonūs. Patogūs. Jie apgaubia jaukia šiluma ir dėl to juos labai lengva supainioti su tikra meile. Tačiau juose nėra ne vieno augimo grūdo.

Vienodumas ir negyvas stabilumas negali atskleisti nieko naujo, praktiškai nieko neišmokys. Labiausiai gyvenimu besidžiaugiančios ir mylinčios poros – tai ne žmonės su identiškomis pažiūromis, asmenybėmis ir gyvenimo istorijomis. Tokia poras sudaro asmenys, kiekvieną dieną metantys vienas kitam iššūkius. O įveikti iššūkiai leidžia pakilti į naują lygmenį tarpusavio supratimo srityje ir tuo pat metu sužinoti, išmokti kažką naujo.

Nereikia susitikinėti su žmogumi, kuris jums pritaria bet kokioje situacijoje, juokiasi iš absoliučiai visų jūsų pokštų ar aklai seka paskui jus ta pačia kryptimi. Geriau susitikinėkite su tuo, kuris kartas nuo karto klaikiai jus siutins, kadangi jo nuomonė jus šokiruos, o pasaulėžiūra atrodys neįtikėtinai tolima nuo jūsiškės.

Pamėginkite tokiose situacijose prisiversti pažvelgti į pasaulį jo akimis, pasistenkite suprasti, kaip jo dabartinį požiūrį ir gyvenimo būdą paveikė jo įgyta patirtis, kaip jis tapo būtent tokiu žmogumi, su tokiu charakteriu, tokiais įsitikinimais, kurie jus prie jo pritraukė.

Pasistenkite prisiversti pažvelgti į paralelinę realybę.

Susitikinėkite su žmogumi, kurio stiprieji bruožai papildys jūsų silpnuosius. Ir atvirkščiai.

Su žmogumi, su kuriuo galima rimtai žavėtis pasiekimais tose srityse, kuriose nesate stiprūs, kuris motyvuoja jus, kai aptingstate, palaiko tvarką ir švarą, kai jums šito daryti nesinori ir demonstruoja santūrumą, kai jūs pats panikuojate.

Jūsų ideali „antra puselė“ gali ne visiškai suprasti jūsų humoro jausmą. Ji gali stebėtis, kodėl jus pralinksmino konkretūs pokštai. Tuo įdomiau bus paaiškinti, kodėl iš to juokiatės lyg nenormalus.

Jūsų idealus partneris gali nenorėti žiūrėti filmo, kurį jums taip knieti jam parodyti. Tuo maloniau bus įkalbėti jį bent kartą pasižiūrėti šedevrą su kinietiškais subtitrais ir stebėti, kaip filmas partnerį maloniai nustebino… Arba ne…

Jūsų gyvenimo draugas gali bumbėti, kad atsitempėte jį į renginį, kuris, kaip jam atrodo, visiškai jam nepatiks… Kol nesupras, kad jam ten iš esmės visai nieko… Jis gali ilgai niurzgėti dėl to, kad verčiate jį mokytis nardyti su akvalangu, važinėtis motociklu arba, tarkime, skaldyti malkas. Kol pats nepradės didžiuotis, kad įsisavinęs šiuos įgūdžius žymiai išplėtė savo galimybių ribas. O dar jis visa tai išdarinės su jumis.

Šis žmogus jus palaikys ir papildys – ne viskame, bet pačiose svarbiausiose sferose. Jis padės jums daryti mažiau klaidų, dėl kurių gali tekti gailėtis, jis padarys jūsų gyvenimą kur kas įdomesniu.

Drauge jūs tapsite didesniais, nei galėtumėte tapti pavieniui. Padarysite vienas kito gyvenimus ryškesniais, netgi jei ne visada ir ne viskame sutarsite. Jūs ginčysitės ir barsitės, keiksnosite vienas kitą. Bet jeigu išmoksite atsiprašyti ir surasti kompromisą – viskas bus gerai.

Laikui bėgant išmoksite vertinti vienas kitą tokius, kokie esate ir vertinti dėl to, kad esate būtent tokie – net jeigu kai kurie bruožai siutinte siutina. Pradėsite vertinti netgi tuos partnerio charakterio bruožus, nuo kurių norisi bėgti iš namų ir rautis plaukus nuo galvos. Be šitų bruožų nebūtų ir tų, kurie padarė partnerį, jūsų nuomone, pačiu nuostabiausiu žmogumi pasaulyje.

Laikui bėgant suprasite, kad partnerio trūkumai – tai anaiptol ne trūkumai. Kaip ir jūsiškiai. Judu su partneriu pastoviai vystotės, keičiatės, darotės geresni. Laikui bėgant suprasite, kad judviejų – kaip poros – niekas nesustabdys. Juk jūs išties nuostabūs.

seimairnamai.eu

Būkime vieningi parama paremti gif


Patiko? Pasidalinkite!