Patiko? Pasidalinkite!

Ekspertai prognozuoja, kad dėl visuotinio atšilimo jūros lygis gali pakilti 65 metrus

 Žurnalas „National Geographic“ numatė, kaip atrodytų pasaulio žemėlapis, jei dėl visuotinio atšilimo ištirptų visi planetos ledynai. Pagal šį scenarijų jūros lygis pakils 65 metrus, todėl daugelis Europos miestų, įskaitant dalį Baltijos šalių teritorijų, gali atsidurti po vandeniu. Pavyzdžiui, Estija gali beveik visiškai nuskęsti.

Taip pat po vandeniu gali atsidurti pietinė Ukrainos dalis.Palyginti su kitais žemynais, mažiausiai žemės praras Afrika. Vis dėlto, žemėlapio kūrėjų teigimu, pakilęs jūros lygis gali padidinti oro temperatūrą planetoje, dėl ko gyvenimas Afrikoje taps neįmanomas.

Straipsnyje pažymima, kad Šiaurės Europos šalių (Nyderlandų, Danijos ir Estijos) teritorijų potvynius gali paveikti Viduržemio jūros išsiplėtimas.

„National Geographic“ pabrėžia, kad Žemėje yra daugiau nei penki milijonai kubinių mylių ledo. Kai kurie mokslininkai mano, kad jam ištirpti prireiks daugiau nei penkių tūkstančių metų.

Tuo tarpu klimato kaita lemia tai, kad vanduo planetoje garuoja intensyviau. Dėl to ledynai tirpsta aktyviau.Liepos mėnesį kai kuriuose Europos miestuose anomalūs karščiai sumušė visus rekordus. Portalas „Gismeteo“ pranešė, kad 2019 metų vasara gali būti viena iš penkių karščiausių nuo stebėjimų pradžios, o liepa gali būti karščiausias mėnuo istorijoje.

JT pareiškė, kad anomalūs karščiai taip pat juda link Grenlandijos, o tai gali lemti rekordinį pasaulio ledyno tirpimą.

Gismeteo ir National Geographic inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!