Patiko? Pasidalinkite!

Seimas po svarstymo pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis numatoma įtvirtinti, kad administracinė atsakomybė būtų taikoma tuo atveju, kai į aplinką išmetama ne daugiau kaip 15 kubinių metrų nepavojingųjų atliekų ir ne daugiau kaip 7 kubiniai metrai pavojingųjų atliekų. Viršijus šią ribą kiltų baudžiamoji atsakomybė.

Svarstomais pakeitimais numatoma griežtinti juridinių asmenų administracinę atsakomybę už neteisėtą atliekų išmetimą į aplinką baudas didinant daugiau kaip du kartus.

Nepavojingųjų atliekų išmetimas į aplinką, kai būtų išmestas nuo 5 iki 15 m3 nepavojingųjų atliekų kiekis (šiuo metu – nuo 5 iki 50 m3), juridiniams asmenims užtrauktų baudą nuo 3,9 iki 8,4 tūkst. eurų (šiuo metu – nuo 1,4 iki 3 tūkst. eurų). Už pakartotinai padarytą nusižengimą grėstų bauda nuo 4,8 iki 11 tūkst. eurų (šiuo metu – nuo 1,7 iki 4 tūkst. eurų).

Pavojingųjų atliekų išmetimas į aplinką, kai būtų išmestas nuo 5 iki 7 m3 (šiuo metu – nuo 5 iki 50 m3) pavojingųjų atliekų kiekis, juridiniams asmenims užtrauktų baudą nuo 22 iki 39 tūkst. eurų (šiuo metu – nuo 8 iki 14 tūkst. eurų). Už pakartotiną nusižengimą bauda siektų nuo 39 iki 84 tūkst. eurų (šiuo metu – nuo 14 iki 30 tūkst. eurų).

Fiziniams asmenims atsakomybę siūloma griežtinti mažinant ribinius išmetamų atliekų kiekius. Iki šiol baudos buvo taikomos išmetus nuo 5 m3 atliekų, tačiau nebuvo nustatyta viršutinė riba. Dabar siūloma nustatyti nepavojingoms atliekoms 15 m3, o pavojingoms 7 mviršutinę ribą. Viršijus šią ribą jau kiltų baudžiamoji atsakomybė.

Po svarstymo už tai numatančius teisės aktų pakeitimus balsavo 85 Seimo nariai, susilaikė 15 parlamentarų. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!