Patiko? Pasidalinkite!

Persirgus “omikron” pacientui gali išsivystyti vadinamoji “nenormali hiperkoaguliacinė reakcija”, dėl kurios kraujas pradeda tirštėti. Tai interviu ura.ru pareiškė Uralo federalinės apygardos vyriausiasis profilaktikos specialistas, Prevencinės medicinos specialistų draugijos mokslo direktorius Sergejus Tokarevas.

“Nepriklausomai nuo ligos eigos sunkumo, pažeidžiamas kraujagyslių endotelis, pradeda tirštėti kraujas. Tai yra, atmaina sisteminiame lygmenyje gali sukelti bendrą kraujagyslių uždegimą”, — sakė jis.

Tačiau, pasak Tokarevo, gydytojai neskuba teigti, kad tokia įvykių raida laukia kiekvieno sergančio žmogaus. Klausimas tiriamas. Gydytojai nežino, kiek kraujo krešėjimo dėl “omikron” rizika priklauso nuo paciento lyties, amžiaus ir gretutinių ligų.

Profilaktologas pridūrė, kad panašus poveikis buvo pastebėtas pacientams, kurie persirgo “delta” paderme.

Hiperkoaguliacijos būklė yra polinkis į trombozę dėl krešėjimo sistemos pažeidimo. Uždegiminės reakcijos ir daugybė lėtinių ligų gali dar labiau sutirštinti kraują.

Anksčiau alergologas-imunologas Vladimiras Bolibokas teigė, kad stiprus silpnumas gali būti viena iš COVID-19 “omikron” padermės pasekmių. Specialistas pažymėjo, kad dar per anksti pateikti aiškias pokovidinio sindromo charakteristikas po “omikron”, nes praėjo per mažai laiko.

“Omikron” arba B.1.1.529 buvo aptiktas Botsvanoje ir Pietų Afrikoje lapkritį. Specialistų teigimu, šia atmaina užsikrėsti gali tie, kurie sirgo ir buvo paskiepyti. Naujasis variantas jau buvo nustatytas 110 šalių. Ši padermė plinta greičiau nei ankstesnė “delta” ir tampa dominuojančia.

Skiepijimas išlieka veiksmingiausia apsauga nuo visų žinomų koronaviruso atmainų.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!