Patiko? Pasidalinkite!

Parazitai sukelia daugybę ligų, todėl būtina juos naikinti. Priskaičiuojama iki šimto parazitų rūšių, kurie gali gyventi mūsų organizme. Dažniausiai jie gyvena mūsų žarnyne

Dažnas kirminų simptomas – įvairūs bėrimai ant odos. Kai važiuoju viešuoju transportu, matau daug gražių jaunų žmonių su spuogais ant veido. Dažnai jie vadinami jaunatviniais spuogais, bet labai gali būti, kad problema visai ne ta, o parazitai. Kol organizmo imuninė sistema stipri, jis susitvarko su jame gyvenančiais parazitais, bet kartais jų prisiveisia per daug, tuomet jie išlenda įvairiais pūlinukais, spuogais ir guzais“, – sako žolininkė Dominyka Balžiūnė

Pasak jos, taip pat būtina žinoti, kad kirmėlės ima puotauti, t. y. užsimano valgyti ir suaktyvėja, maždaug nuo antros valandos nakties. Jeigu žmogus tokiu paros metu prabunda, šimtu procentų jis turi kirmėlių.

Pamaitinkime savo kirminus – parazitus pelynu

Pelynas Pelyno lapai ir žiedai tinka skrandžio problemoms spręsti ir su žarnyne apsigyvenusiais parazitais kovoti. Jis taip pat pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, dėl ko pelynu galima gydyti tam tikras infekcijas.

Pelynas, dar žinomas kaip kartusis kietis, metėlis, pelūnas, yra kiečių genties, daugiametis žolinis augalas. Randamas Eurazijoje, Šiaurės Afrikoje ir Šiaurės Amerikoje.
Šis augalas terapiškai naudojamas jau nuo neatmenamų laikų, kaip puiki priemonė išsivalyti nuo kenksmingų organizmų.

Pagrindiniai pelyno privalumai

Žudo vėžines ląsteles Remiantis neseniai atliktais tyrimais, artemizininas gali nužudyti geležies prisotintas krūties vėžio ląsteles, panašiai kaip tą padaro su maliariją sukelenčiais parazitais. Todėl pelynas yra puiki, natūrali priemonė nuo krūties vėžio profilaktikos.

Atsikrato parazitų Pelynas yra naudojamas parazitų iš žarnyno šalinimui, ypač spalinių ir askaridžių. Spalinės yra viena iš labiausiai paplitusių kirmėlinių infekcijų, plintančių per žmonių kontaktą.bApvalios kirmėlės arba nematodai, yra parazitai, kurie taip užkrečia ir žmogaus žarnyną. Spalinės gali sukelti itin didelį niežulį išangės srityje, o apvaliosios kirmėlės, gali sukelti kosulį, dusulį, pilvo skausmus, pykinimą, viduriavimą, kraują išmatose, svorio kritimą.Šių parazitų galima atsikratyti natūraliais metodais. Pelynas, juodas riešutmedis, gvazdikėliai – paprastai naudojami kartu, kad nužudyti parazitines infekcijas.

Turi antimikrobinių ir priešgrybelinių savybių Tyrimai parodė, kad eteriniai aliejai iš pelyno turi antimikrobinį aktyvumą prieš keletą bakterijų padermių, įskaitant ir E.coli bei Salmonella bakterijas.Pelynas gali ne tik naikinti bakterijas, bet taip pat ir puikiai žudyti grybus. Eterinis aliejus distiliuotas iš pelyno, slopina plataus spektro grybų augimą, taip pat pasižymi antioksidacinėmis savybėmis.

Kaip vartoti

Pelyną galima įsigyti vaistinėse arba internetinėse parduotuvėse, kaip eterinio aliejaus, kapsulių, tablečių, tinktūros ir skystojo ekstrakto formų. Jis taip pat gali būti naudojamas šviežias arba džiovintas.

Geriausias būdas yra vartoti sausos formos pelyną.

Turint žarnyno problemų, pavyzdžiui kirminų ar parazitų, pelyną geriausia vartoti tablečių pavidalu.

Kaip tinkamai pasidaryti pelyno arbatą:

Įdėkite nuo pusės iki vieno arbatinio šaukštelio džiovinto pelyno miltelių į puodelį.

Užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite apie 15 minučių, leiskite atsiskleisti gerosioms pelyno savybėms.

1 puodeliui reikia 1/2 šaukštelio žaliavos, gerti kelis kartus per dieną, likus pusei valandos iki valgio.

Negalima perdozuoti, nes per didelė pelynų dozė gali sukelti vėmimą ir traukulius.

Parengė Loreta Puidokienė

 


Patiko? Pasidalinkite!