Patiko? Pasidalinkite!

Socialiniai tinklai pastaruoju metu tiesiog ūžia nuo informacijos apie tai, kad daugelio pamėgtų sūrelių sudėtyje yra priedas E120, kuris yra gaminamas iš vabzdžių.

Patikrinus informaciją elektroninėje parduotuvėje e-gulbele ir išnagrinėjus “Urigos” gaminamų sūrelių su aguonomis sudėtį, tikrai radome E120 priedą. Kas tai per priedas, iš ko jis gaminamas ir kokie jo šalutiniai poveikiai?

Sūrelio “Uriga” su aguonomis sudėtis:

Glaistytas sūrelis URIGA su vanile ir aguonomis, 16% rieb., 50 g

Kilmės šalis: Lietuva
Grynasis kiekis (g/ml): 50
Prekės ženklas:
Uriga
Tiekėjo kontaktai:
Uriga, UAB, A.Tatarės gatvė 54, LT-71180 Lukšiai, Šakių rajonas, Lietuva.

Sudedamosios dalys:
VARŠKĖ 56%, glaistas 20% (cukrus, augaliniai riebalai (palmių branduolių, palmių), mažesnio riebumo kakavos milteliai 17%, kvapiosios medžiagos, emulsiklis rapsų lecitinas), cukrus, aguonos 6,4%, kvapioji medžiaga.

MAISTO PRIEDAI
E331, E160a, E440, E120, E330, E1422, E163

Labiausiai žmones sudomino sūrelio sudėtyje esantis maisto priedas E120 – dažiklis, kuris yra gaminamas iš skydamarių (vabzdžių). Panagrinėjus daugiau, paaiškėjo, kad šis dažiklis gali sukelti alerginę reakciją, nes karmino rūgštis yra alergenas. Europoje E120 nėra uždraustas, nes laikoma, kad alergijos rizika nėra didesnė nei valgant tokius produktus kaip citrusai, šokoladas, žemės riešutai. Tinklapyje konservantai.lt rašoma, kad E120 yra kochinelas, karmino rūgštis, karminas. Maisto priedo kilmė – gaminamas iš skydamarių. Šalutinis maisto priedo poveikisgali padidinti vaikų hiperaktyvumą.

Skydamariniai (Coccoidea) – lygiasparnių (Sternorrhyncha) vabzdžių antšeimis, anksčiau buvo pobūris. Tai smulkūs ir vidutiniai vabzdžiai, aptinkami dažniausiai ant sumedėjusių augalų gumbelių arba skydelių pavidalu.

Skydmariai

UAB “Uriga” tinklapyje radome štai tokią informaciją apie gaminamus produktus:

APDOVANOJIMAI

UAB „URIGA“ gaminami glaistyti varškės sūreliai (sūreliai su vanilinu ir sūreliai su aguonomis ir vanilinu) Tarptautinėje žemės ūkio, maisto ir įpakavimo parodoje „AgroBalt‘98“ apdovanoti aukso medaliu.

EKSPORTAS

1999 m. Bendrovei suteikta teisė eksportuoti produkciją į Europos Sąjungos šalis.

METŲ GAMINYS

1998 m. glaistyti varškės sūreliai buvo įvertinti Lietuvos metų gaminio medaliu.

Papildyta 2023.01.18

Sveiki, Raso JUMS UAB URIGA atstovas. Jus skleidziate neteisinga info. negi patys nesuprantate kad surelyje niekas nera dazoma raudonai (nebent pakuote). ir nera jokiu ten suvardytu E. yra E322 lecitinas.
pakuotes reikia skaityti, o ne interneta, info paimta ne nuo pakuotes, o nuo e-parduotuviu, kurios pripazino klaida ir jau istaise ar taiso (nes kopina vieni nuo kitu).
Laukiam paneigimo prie straipsnio
Raimonda

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!