Patiko? Pasidalinkite!

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuro direktorius Hansas Kliugė interviu “Welt” teigė, kad COVID-19 pandemija gali užsitęsti iki 2022 metų.

“Manau, kad 2021 metai bus dar vieni COVID metai. Bet jie bus labiau nuspėjami ir valdomi. 2020 metai buvo “terra incognita” (nežinoma žemė), mokslinė ir politinė nežinomybė. Po metų mes jau žinome daug daugiau. Mes turime instrumentus, diagnostikos programas, turime vakciną”, — sakė Hansas Kliugė

Kliugė pabrėžė, kad jo darbe svarbu viską planuoti į priekį, todėl mano, kad pandemija pasibaigs apie 2022 metų pradžią.

“Tai nereiškia, kad virusas išnyks. Tačiau tikiuosi, kad tuo metu nereikės įsikišti”, — pridūrė jis.

Taip pat Kliugė mano, kad būtinas “europinis solidarumas” — negalima, kad turtingi regionai būtų paskiepyti, o kiti — ne.

Jo nuomone, taip pat svarbu, kaip šalys panaikins apribojimus: jei tai įvyks per greitai, situacija bus tokia pati kaip ir pradžioje.

PSO paskelbė pasaulinę COVID-19 pandemiją praėjusių metų kovo 11 dieną. Daugelis pasaulio šalių įvedė griežtas karantino priemones, uždarė sienas, sustabdė oro, kelių ir geležinkelių jungtis. Dabar ribojimai palaipsniui švelnėja, atsižvelgiant į gerėjančią epidemiologinę padėtį.

Pasaulio COVID-19 statistiką galite stebėti čia: worldometers.info

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!