Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos žiniasklaida paskelbė dar vieną politikų-milijonierių reitingą. Tarp lyderių vien garsūs lietuviai: Kauno meras Matijošaitis, valdančiosios partijos „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga” lyderis Karbauskis ir konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis

Kaip žinome, žmonėms iš valdžios visada reikia nedaug — duonos ir žaidimų. Duonos riekelės — kad nemirtų iš bado, o žaidimų — kad galėtų aptemdyti smegenis ir atitraukti dėmesį nuo maištingų minčių apie kruviną ir negailestingą sukilimą.

Ir dar, tauta labai mėgsta skaičiuoti pinigus valdančiųjų kišenėse. Verslūs žmonės net leidžia vieną populiariausių šių laikų žurnalų — „Forbes”. Jis miesčionis supažindina su šauniausiais mūsų laikų verslininkais ir politikais.

Ypač įdomūs yra tie, kurių turtas viršija psichologinę vieno milijardo JAV dolerių ribą. Lietuvoje kuklesnis mastas, todėl tik vienam verslininkui, VP grupės prezidentui Nerijui Numavičiui pavyko patekti į elitinį sąrašą.Vis dar vyrauja nuomonė, kad pinigai teikia pirmenybę tylai, todėl milijardieriai nemėgsta viešumo.

Net „Vikipedijoje” apie tą patį Numavičių parašyti tik keli žodžiai. Dar manoma, kad verslininkai nesikiša į politiką ir vien aukomis per savo pavaldinius remia įvairius politinius judėjimus, kurie savo ruožtu valdo valstybes. Panašiai, kaip „MG Baltic” „rėmė” Eligijų Masiulį.Tačiau vidutinio lygio verslininkai paprastai eina į politiką, nes nori ten pagausinti savo turtus.

Jie, atvirkščiai, yra vieši asmenys, nuolat matomi. Paprasti žmonės mėgsta juos aptarinėti prie puodelio arbatos virtuvėje. Ir kad šie gandai neįkaitintų žmonių smegenų iki maišto, politikai sugalvojo apsauginį vožtuvą — „demokratinius rinkimus”. Rinkėjas įmes savo užpildytą biuletenį į balsadėžę — ir bus ramu.

Taigi, kas yra tie verslininkai-politikai Lietuvoje?Leidinio „Reitingas” sąrašo viršūnėje atsidūrė nedidelio, net Lietuvos mastu, Plungės miesto tarybos narys Liudas Skierus. Jo turtas siekia beveik 137 milijonus eurų. Beveik tiek pat lėšų sukaupė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Jis ir Skierus yra didžiausi „Vičiūnų” įmonių grupės akcininkai.

Trečiąją milijonierių politikų sąrašo eilutę užima „Agrokoncerno” grupės savininkas, valdančiosios partijos „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga” lyderis Ramūnas Karbauskis. Po jo — Klaipėdos miesto tarybos narys Vidmantas Dambrauskas. O konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis — penktasis.

Ir jei pirmasis ketvirtukas daugiau ar mažiau aiškus — suaugę dėdės, kurie naujausios Lietuvos istorijos kapitalizmo raidos laikais sunkiai dirbo, tuomet kaip paaiškinti, kad tarp lyderių atsidūrė ir didingos šeimos palikuonis?

Beveik prieš penkerius metus daugelis Lietuvoje nė nenutuokė, kad toks ryškus politikas auga Dėdulės šeimoje. O jo žmona yra nuostabi verslininkė. Per tokį trumpą laiką be didingojo senelio pagalbos jie uždirbo beveik 20 milijonų eurų. O kas dar jų galėjo laukti? Juk Austėjai Landsbergienei priklausančių privačių darželių ir mokyklų tinklas plečiasi, o šių darželių ir mokyklų poreikiams nuolat skiriamos subsidijos iš savivaldybių biudžetų.

Vien sostinės savivaldybė už kiekvieną darželio auklėtinį Landsbergienei kas mėnesį moka po 100 eurų.Matyt, greitai net valstybės biudžete pasirodys milijoniniai mokėjimai šios Landsbergių bendrovės naudai. Taip bus be jokios abejonės, jei konservatoriai kitais metais rudenį laimės Seimo rinkimus ir vėl pasiglemš į savo rankas valdžią.

O jūs prieštaraujate? Juk, kaip nurodė didingasis profesorius, Lietuvos patriotai auklėjami nuo pat kūdikystės. Ir jei kas nors nepritaria tokiai nuostatai, jis bus prikaltas prie „gėdos” stulpo Katedros aikštėje ir pasmerktas kaip Tėvynės išdavikas.

Vladimiras Matvejevas


Patiko? Pasidalinkite!