Patiko? Pasidalinkite!

Įdomi detalė: šmeižtu kaltinamas E. Kūris kadais buvo apšmeižtojo S. Tomo dėstytoju. Savo studentui jis rašydavo dešimtukus.

E. Kūris šiuo metu yra pats garsiausias Lietuvos teisėjas, vykdantis pareigas Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT). Jis taip pat yra ir Vilniaus universiteto dėstytojas. Būtent šiame universitete, E. Kūris ir paskleidė galimą šmeižtą, dėl kurio dabar jam teks bylinėtis su advokatu prof. dr. Stanislovu Tomu.

Sveiki,

Gegužės 11 d. 13 val. Prancūzijos baudžiamojo teismo posėdyje bus nagrinėjama Egidijaus Kūrio baudžiamoji byla, kurioje jis kaltinamas tuo, kad apšmeižė advokatą prof. dr. Stanislovą Tomą viešai pareikšdamas, kad advokatas „nėra profesorius“.

E. Kūris yra kaltinamas, kad padarė tokį pareiškimą vedamas rasistinės neapykantos. E. Kūriui gresia 45 000 eurų bauda ir žalos atlyginimas.

Nukentėjęs prof. S. Tomas prašo įpareigoti E. Kūrį perskaityti tokio turinio atsiprašymą:

„Pranešimas. Reaguojant į mano 2020 m. vasario 19 d šmeižikiškus pareiškimus, prašau advokatą Stanislovą Tomą priimti mano atsiprašymus. Advokatas Stanislovas Tomas yra tikrasis teisės profesorius“.

Nustačius Egidijaus Kūrio kaltę, jis turės perskaityti šį atsiprašymą prancūzų ir lietuvių kalbomis.

Taip pat teismo prašoma, kad atsiprašymo metu E. Kūrį būtų leidžiama filmuoti, kad vėliau šį įrašą būtų galima kuo plačiau viešinti švietimo sumetimais.

Pagarbiai
Advokatas prof. dr. Stanislovas Tomas
Advokatas prof. dr. Stanislovas Tomas

Patiko? Pasidalinkite!