Patiko? Pasidalinkite!

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, interviu leidiniui „La Repubblica“ apkaltino Kiniją ir Rusiją masiškai skleidžiant melagingą informaciją ir užsiminė apie 5G ryšio žalą

NATO generalinis sekretorius nutarė padejuoti ir pasiguosti, kad Kinija su Rusija plauna smegenis ne ką blogiau nei NATO. Toks NATO sekretoriaus dejavimas gali būti kaip pripažinimas, kad situacija yra labai rimta ir JAV praranda lyderio pozicijas.

„Rusija ir Kinija naudoja pandemiją siekdamos destabilizuoti Vakarus“ , – interviu „La Repubblica“ perspėjo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Tuo pat metu politikas atkreipė dėmesį į tai, kad šios šalys griebiasi propagandos, „netikrų naujienų“ ir dezinformacijos dėl politinės įtakos NATO ir ES partneriams. 

Stoltenbergas sakė, kad koronavirusas nebuvo dirbtinai sukurtas, tačiau pažymėjo, kad jis turi tam tikrų abejonių. Jis pasisakė už tarptautinį situacijos vertinimą, kad būtų išsiaiškintos šio viruso priežastys. 

„Kinijos ir Rusijos vyriausybės bei nevyriausybinės organizacijos masiškai platina dezinformaciją ir vykdo propagandą, kad iškreiptų tiesą“, – pabrėžė politikas. Žinoma, mes esame vieningi ir turime padėti vieni kitiems . 

Interviu jis paaiškino, kad tol, kol egzistuoja laisva žiniasklaida, dezinformacija negali tuo naudotis ir laimėti. „ Mačiau kampanijas prieš visus sąjungininkus, tačiau apklausos ir toliau rodo didelę paramą NATO, įskaitant Italiją “, – sakė jis. 

„Mes turime būti pasirengę antrajai ligos bangai (…) Turime stiprinti savo imunitetą, kad neprarastume ypatingos svarbos ir infrastruktūros kontrolės“, – perspėjo jis. 

Pokalbyje NATO generalinis sekretorius pažymėjo, kad Kinijos bendrovės „Huawei“ 5G technologija gali būti pavojinga. Jo manymu, sąjungininkai turėtų vengti užsienio investicijų, kurios galėtų kelti pavojų šių NATO šalių piliečių konfidencialumui.

Taip taip, Kinija puola, Kinija blogis… Bet tai nepadės. Tiesiog reikia suprasti, kad ateina JAV viešpatavimo pabaiga ir tai yra neišvengiama.

Vasilijus Kovalskis


Patiko? Pasidalinkite!