Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos pusė reikalavo išieškoti iš Rusijos koncerno apie 1,5 milijardo eurų

Švedijos Svea apygardos teismas atmetė Lietuvos reikalavimą panaikinti Stokholmo arbitražo sprendimą dėl Lietuvos ir “Gazprom” ginčo, praneša RIA Novosti su nuoroda  į koncerno spaudos tarnybą.

Lietuvos prašymas panaikinti 2016 metų birželio 22 dienos Stokholmo arbitražo sprendimą buvo atmestas pilna apimtimi.”Tokiu būdu, patvirtintas Stokholmo arbitražo išvadų privalomumas, kuris atmetė visus Lietuvos reikalavimus dėl Rusijos dujų pirkimo sąlygų”, — cituoja RIA Novosti koncerno pranešimą spaudai.

Be to, Švedijos teismas atmetė Lietuvos reikalavimus išieškoti iš koncerno “Gazprom” apie 1,5 milijardo eurų, taip pat pareiškimus dėl dujų kainos neteisybės, kurias Rusijos bendrovė tiekė nuo 2006 iki 2015 metų.

Be to, Lietuva bus įpareigota atlyginti koncernui “Gazprom” visas išlaidas. Lietuva mano, kad koncerno “Gazprom” dujų tarifai buvo per daug padidinti. Nuo 2012 metų Vilnius Stokholmo arbitraže gynė savo pretenziją prieš Rusijos bendrovę ir reikalavo 1,4 milijardo eurų kompensacijos.

2016 metais teismas nerado pažeidimų iš Rusijos bendrovės pusės, tačiau pripažino, kad buvo interesų konfliktas, nes “Gazprom” buvo ir dujų tiekėjas ir Lietuvos dujų skirstymo bendrovės “Lietuvos dujos”, kuri vėliau buvo reorganizuota, akcijų paketo savininkas.

Nepavykus gauti kompensacijos, tais pačiais metais Lietuva apskundė Stokholmo arbitražo sprendimą Švedijos teismui. Kaip raro leidinys, pergalės atveju Lietuva galėtų pateikti bendrovei “Gazprom” naujus reikalavimus.

Tuo metu pastaraisiais metais Lietuva padidino pirkimų iš bendrovės “Gazprom” apimtį daugiau nei visos kitos Baltijos šalys. 2017 metais jis iš Rusijos bendrovės įsigijo 1,407 milijardo kubinių metrų gamtinių dujų, tai yra 37 procentais daugiau nei 2016 metais. Rusijos įmonės 2018 metų duomenimis, nuo sausio iki rugsėjo Vilnius įsigijo 0,936 milijardo kubinių metrų.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!