Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos policija užfiksavo daugiau nei 200 prekybos žmonėmis atvejų. Policijos duomenimis, nukentėjo mažiausiai 170 ukrainiečių, tarp jų penki vaikai.

Ukrainos policija užfiksavo daugiau nei 200 prekybos žmonėmis atvejų per pirmuosius šių metų šešis mėnesius, pranešė Nacionalinės policijos spaudos tarnyba savo Facebook paskyroje.

„Pirmąjį 2019 metų pusmetį policija užfiksavo daugiau nei 200 nusikaltimų, susijusių su prekyba žmonėmis”, — pranešime cituojami Kijevo nacionalinės policijos vyriausiosios valdybos viršininko Artiomo Kriščenkos žodžiai.

Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad nukentėjo mažiausiai 170 ukrainiečių, įskaitant penkis vaikus.

Šių metų birželį buvo užfiksuoti du akivaizdūs atvejai. Jauna motina Čerkasų regione, palikusi gimdymo namus, pardavė savo naujagimį už 140 tūkstančių grivinų (5000 eur.).

Antras atvejis, kai motina iš Zaporožės pardavė 15 metų berniuką su negalia už 50 tūkst. grivinų (1780 eur.) į darbo vergiją. Už vaiką gautus pinigus ji planavo pirkti žemę ir užsiimti verslu. Tai buvo vienintelis jos vaikas.

Kas ir dėl ko perka

Perkami vaikai būna naudojami organams, seksualiniams išnaudojimams juodojoje rinkoje, pornografinių filmų filmavimams su mažamečiais vaikais. Būna atvejų kai juos nusiperka pasiturinčios šeimos, kurios negali susilaukti vaikų, o pirkdamos net nenutuokia, kad šie vaikai yra tiesiog pavogti. Jiems teigiama, kad tai našlaičiai, o tėvai mirę. Suaugusieji ir paaugliai dažniausiai būna parduodami į darbo vergiją, o sveiki – organams.

Lietuva

Pernai Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės departamento pateiktoje Prekybos žmonėmis ataskaitoje Lietuva minima tarp šalių, dedančių daugiausia pastangų kovoje su prekyba žmonėmis.

Lietuvos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, tarp šalių, kuriose išnaudojami Lietuvos piliečiai, minimos Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Švedija, Vokietija, Dominikos Respublika ir Lietuva.

Lietuvos pirmosios instancijos teismuose 2018 metais už prekybą žmonėmis buvo nuteisti 48 asmenys (35 vyrai ir 13 moterų). 2018 metais iš valstybės biudžeto buvo skirta 165 tūkst. Eur kompleksinei pagalbai nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis ir šią pagalbą suteikė nevyriausybinės organizacijos 239 nukentėjusiems asmenims.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!