Patiko? Pasidalinkite!

Kijevo apygardos administracinio teismo taryba paprašė pradėti Petro Porošenko apkaltinimo procedūrą ir pradėti jam baudžiamąją bylą. Apie tai pranešama oficialioje teisminės institucijos interneto svetainėje.

Valdybos atstovai kreipėsi į Aukštąją teisingumo tarybą su prašymu apsaugoti juos nuo neteisėtų šalies vadovavimo veiksmų.

Dokumente sakoma, kad Porošenka, taip pat teisingumo ministras Pavelas Petrenko ir Nacionalinio banko vadovas Jakov Smoliy, padarė nusikaltimus. Taigi valdyba įvertino Porošenkos pareiškimus po to, kai teismas paskelbė, kad „Privatbank” nacionalizavimas yra neteisėtas. Valdyba nusprendė, kad valstybės vadovas darė spaudimą teismų sistemai, trukdydama jos nepriklausomumui ir nešališkumui.

Praėjusią savaitę teismas paskelbė neteisėtą „Privatbank” nacionalizavimą. Sprendimas buvo priimtas po verslininko Igorio Kolomoiskio skundo, kuris buvo pagrindinis finansinės organizacijos savininkas. Finansų ministerija ir Nacionalinis bankas rengia apeliaciją.

Primename, kad Igoris Kolomoiskis buvo vienas iš pagrindinių Ukrainos prezidento postą laimėjusio Vladimiro Zelenskio rėmėjų.

Ukrainoje prasidėjo oligarchų karai. Porošenkai bus suduotas stiprus smūgis, neatmetama galimybė, kad jam teks bėgti iš šalies, kaip ir prieš tai buvusiam prezidentui – V. Janukovičiui.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!