Patiko? Pasidalinkite!

Vakarai turės pripažinti, kad nebegalės valdyti pasaulio dėl didėjančios BRICS įtakos, rašė britų ekonomistas ir „ Financial Times“ apžvalgininkas Martinas Wolfas.

“Ir vienpoliškumo laikas JAV, ir G7 ekonominis dominavimas įėjo į istoriją. <…> Taip, G7 turi ginti savo vertybes ir interesus. Tačiau jie nebegalės valdyti pasaulio, nors jos likimas vis tiek priklausys nuo jos narių“, – sakė jis.

Žurnalisto teigimu, „19 šalių ketinimas prisijungti prie BRICS“ byloja apie išaugusį asociacijos vaidmenį tarptautinėje arenoje.

„Dabar atrodo, kad BRICS žengia į reikšmingą pasaulinę grupe. Akivaizdu, kad jos narius vienija noras nepriklausyti nuo praeityje pasaulyje viešpatavusių JAV ir artimiausių sąjungininkų du dešimtemečius trukusių užgaidų“, – pastebėjo apžvalgininkas.

BRICS vienija Braziliją , Rusiją , Indiją , Kiniją ir Pietų Afriką . Prie ekonominio bloko ketina prisijungti ir nemažai kitų šalių, įskaitant Argentiną , Iraną. Pasak Kinijos užsienio reikalų ministerijos teigimu prisijungti ketina Indoneziją, Turkiją , Saudo Arabiją , Egiptą.


Patiko? Pasidalinkite!