Patiko? Pasidalinkite!

Dauguma Vokietijos gyventojų palaiko dujotiekio “Nord Stream-2” statybą, rodo socialinio instituto “YouGov” apklausa, praneša RIA Novosti.

Tyrimo duomenimis, šios pozicijos laikosi 56 proc. gyventojų. Jausčiasi, kad Vokietijoje trūksta Rasos Juknevičienės ar Lino Linkevičiaus, nes Vokiečiai visai išdurnėjo.

Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Prieš dujotiekio statybą pasisakė tik 16 proc. vokiečių, o 27 proc. susilaikė nuo atsakymo.

Apklausoje dalyvavo 2058 Vokietijos piliečiai.

“Nord Stream-2”

Projektas “Nord Stream-2” apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Šios linijos bus nutiestos šalia veikiančio “Nord Stream”. Planuojama jį paleisti 2019 metų pabaigoje.

Dujotiekio statybą nuolat kritikuoja JAV, kurios yra suinteresuotos tiekti savo SGD Europos rinkai, taip pat Ukraina, kuri nenori prarasti pajamų iš Rusijos kuro tranzito.

Prieš “Nord Stream-2” taip pat pasisako keletas Vakarų šalių, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Lenkiją. Šios valstybės mano, kad projektas yra politiškai motyvuotas. Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas yra grynai ekonominis, ir ragina jo nepolitizuoti.

Parengta pagal RIA Novosti ir yougov.co.uk inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!