Patiko? Pasidalinkite!

Liepos 10–11 d. Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Žygimantas Pavilionis dalyvavo Europos Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) pirmininkų susitikime Prahoje (Čekijos Respublika). Susitikimas skirtas aptarti Čekijos Respublikos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus, jame diskutuojama apie žiniasklaidos laisvės ir demokratijos iššūkius karo Ukrainoje kontekste.

Ž. Pavilionis sveikino Čekiją, tęsiančią Prancūzijos pradėtus darbus ir parengusią ambicingą pirmininkavimo programą, kurios pagrindinis prioritetas bus Ukraina.

Politikas pažymėjo, kad Lietuva tvirtai remia vykstančias diskusijas dėl pagalbos Ukrainai atkūrimo, siejant investicijas su Ukrainos europine integracija. „Turime stiprinti ES atsparumą, kad būtume pasirengę dabartinėms ir būsimoms krizėms, taip pat stiprinti savo gynybinius pajėgumus, stiprinti ES ekonomiką, pertvarkyti savo energetikos sistemą, kad kuo greičiau panaikintume priklausomybę nuo Rusijos angliavandenilių ir žaliavų“, – kalbėjo Lietuvos atstovas. Jis pabrėžė didesnės karinės, ekonominės pagalbos kelyje į ES Ukrainai būtinybę ir pakvietė ES valstybių narių Europos reikalų komiteto pirmininkus prisijungti prie „United for Ukraine“ (U4U) parlamentinės platformos bei būsimo U4U vizito į Kijevą.

Ž. Pavilionis paragino pirmininkaujančią ES Tarybai Čekiją gilinti visos bendrijos ryšius su Taivanu: „Jeigu Kiniją oficialiai įvardijame strategine priešininke santykiuose, tai visi pasitraukime iš ES skaldančio ir antieuropietiško 16+1 formato ir išvystykime gilesnius santykius su Taivanu bei visu demokratiniu Indijos–Ramiojo vandenyno regionu“, – kalbėjo politikas.

Ž. Pavilionis pabrėžė, kad kova su dezinformacija ir Kremliaus karo propaganda turi išlikti neatsiejama mūsų atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainą dalimi. „Lietuva yra aktyvios dezinformacijos taikinys: priešiški veikėjai bando sumenkinti mūsų paramą Ukrainai, kursto neapykantą tarp vietos bendruomenių ir karo pabėgėlių, grasina ekonominiu žlugimu. Naujausias tokios dezinformacijos pavyzdys yra bandymas kaltinti Lietuvą tranzito į Kaliningradą blokavimu. Rusijos dezinformacijos srauto prieš Lietuvą didėjimas buvo stebimas kiekvieną kartą, kai ES svarstė papildomų sankcijų Rusijai įvedimą“, – kalbėjo Ž. Pavilionis. Jis taip pat pabrėžė, kad geriausias atsakas tokiais atvejais yra ES vienybė bei solidarumas – „Neturime ir negalime atverti jokių koridorių V. Putinui ES sankcijų režimo kontekste, nes taip tik paskatinsime Kremlių dar didesnei agresijai, šį kartą jau ES teritorijoje“, – teigė Ž. Pavilionis.

Politikas pasidžiaugė, kad bendrą Latvijos ir Lietuvos parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkių Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės ir Marijos Golubevos inicijuotą pareiškimą dėl būtinybės pasipriešinti užsienio šalių kišimuisi į demokratinius rinkimus ES šalyse parėmė ir pasirašė Airija, Belgija, Danija, Estija, Italija, Kroatija Lenkija, Moldova, Prancūzija, Rumunija, Sarkatvelas, Slovėnija, Ukraina ir Vokietija.

COSAC (angl. Conference of Parliamentary Committees for Union Affairs) – Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetų ir Europos Parlamento narių kas šešis mėnesius vykstanti konferencija, kurią rengia tuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios valstybės narės parlamentas. Ši konferencija skatina nacionalinius parlamentus ir Europos Parlamentą keistis informacija ir geriausia praktika.

2022 m. lapkričio 13-15 d. vyks LXVIII COSAC plenarinis posėdis.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!