Patiko? Pasidalinkite!

Alkoholizmas nėra liga, tai – įprotis, kurio galima atsisakyti. Ligos atsisakyti neįmanoma. Žmogus negali nuspręsti, kad jis nuo rytojaus nebesirgs vėžiu, sloga, astma ir t.t.

Alkoholizmo galima atsisakyti, bet tam reikia supratimo ir valios… Dažniausiai alkoholikai neturi valios, o alkoholį vartoja tam, kad pakeistų esamą būseną, kuri dėl kažkokių priežasčių jo netenkina. Priežastimi vartoti alkoholį gali būti begalė problemų – juk šiaip sau alkoholio niekas nevartoja.

Ką daryti, jei mylite alkoholiką? Tai gali būti sutuoktinis, kažkuris iš tėvų, draugų, vaikų… Dėl to, kad žmogus jums brangus, kartais nėra nei galimybės, nei noro su juo išsiskirti. Iš vienos pusės, alkoholizmas – to žmogaus problema. Tačiau ji liečia ir jus. Jūs su jo problema susidoroti negalite, tačiau galite pakeisti į tai požiūrį ir tiesiog pažvelgti kitu kampu.

1. Liaukitės save kaltinti. Neretai alkoholikai kaltina dėl savo problemų greta esančius žmones. “Dėl mano gėrimo kalta tu…” Neužkibkite ant šio kabliuko. Alkoholikas gers nepriklausomai nuo to, ką kalbate ar darote. Tai ne jūsų kaltė – tai šio žmogaus įprotis, jo priklausomybė.

2. Negyvenkite praeitimi. Kažkada žmogus, kuris dabar kenčia nuo alkoholizmo, buvo malonus, protingas, nuostabus. Mylėjote jį ir netgi dabar tebemylite. Atmintyje gyvuoja malonūs su juo susiję prisiminimai. Tačiau dabar situacija pasikeitė. Ir gyventi reikia dabartimi. Greta jūsų dabar visiškai kitas žmogus ir tikėtis, kad viskas bus kaip anksčiau, yra kvaila. Aplinkybės pasikeitė. Keiskitės ir jūs.

3. Liaukitės jį kontroliuoti. Neretai alkoholikų šeimos nariai stengiasi kažko griebtis, kad jis nustotų gerti. Seka, stebi, kontroliuoja, slapsto butelius. Nieko gero tai neduoda. Alkoholikai patys nepajėgūs kontroliuoti savo gėrimo, ką jau kalbėti apie kitus. Tik tada, kai alkoholikas pasieks kritinį tašką, tik tada, kai pats suvoks, kad turi didelių problemų, tik tada jis kreipsis pagalbos. Jūsų bandymai kontroliuoti nieko gero neduos. Greičiau priešingai, toks elgesys tik atitolins rimtas išvadas ir rimtus sprendimus.

4. Nesistenkite jo išgydyti, jeigu nesate kvalifikuotas specialistas. Būtina suprasti, kad alkoholizmas – įprotis. Išgydyti jo negalėsite, čia reikalinga specialisto pagalba. O jums pirmiausiai reikia pasirūpinti savimi.

5. Nereikia slėpti, kad artimas žmogus alkoholikas. Alkoholikai, kaip taisyklė, slepia nuo kitų, o ir patys nuo savęs, kad turi priklausomybę. Ir jeigu šeimos nariai stengiasi pridengti, pateisinti jį, situacija nuo to tik pablogėja, kadangi prieš pradedant spręsti problemą, iš pradžių reikia ją pripažinti.

6. Priimkite faktą, kad kartais jo elgesys būna nepriimtinas. Paveiktas alkoholio žmogus gali elgtis agresyviai. Gali elgtis asocialiai. Nereikia jo teisinti, kad per daug išgėrė, dėl to taip ir elgiasi, o štai blaivas jis visai kitas žmogus. Nepriklausomai nuo išgerto alkoholio kiekio, jo elgesys turi būti priimtinas. Gavęs leidimą netinkamai elgtis vieną kartą, jis ims taip elgtis ir toliau. Ir kaskart vis blogiau. Svarbu apsisaugoti nuo neadekvataus geriančio šeimos nario elgesio. Netoleruokite agresyvių kalbų ir veiksmų savo ar vaikų adresu, nes tai traumuoja vaikų psichiką. Nesidrovėkite laikyti vaiką kuo toliau nuo geriančio žmogaus.

7. Nebūkite naivūs. Po daugiadienių išgertuvių alkoholikas prisiekinėja, kad daugiau niekada taip nesielgs. Ir nuoširdžiai norisi tikėti, kad gyvenimas pagaliau susitvarkys, kad jis pagaliau atsisakys pražūtingos priklausomybės. Tačiau alkoholikų atveju tokie lūkesčiai nepasiteisina. Ar protinga tikėtis, kad jis bus su jumis sąžiningas, jeigu nesugeba būti sąžiningas netgi pats su savimi? Nereikia tikėti tokiais pažadais, kad vėliau netektų nusivilti.

8. Nepriimkite visko asmeniškai. Alkoholikas gali pažadėti mesti gerti, tačiau labai greitai sulaužys duotą žodį. Nereikia manyti, kad šito nebūtų, jeigu jis mylėtų jus iš tikrųjų. Jis neišlaikys duoto žodžio bet kokiu atveju. Nepriimkite jo poelgių asmeniškai.

9. Nespręskite už jį jo problemų. Ne pats gražiausias vaizdas, kai žmona partempia namo girtą vyrą, nurengia, nuprausia, paguldo miegoti. Ryte jis pabunda savo lovoje, šalimais randa taurelę degtinės pagirioms. Jam gera. Jis įsitikina, kad viską daro teisingai. Viskas būtų kitaip, jei pabustų patvoryje. Galbūt tai priverstų susimąstyti ar viskas su juo taip gerai, kaip jam atrodė. Kai jis tai pats pajaus, kai pamatys pasekmes, atsiras, pagaliau, noras kažką keisti. Tai nereiškia, kad jo nemylite ir nenorite padėti. Jūs paprasčiausiai leidžiate jam suvokti realią situaciją. Jeigu alkoholikas Jus apgavo vieną kartą, apgaudinės ir toliau…

10. Liaukitės pastoviai apie jį galvoti – pradėkite galvoti apie save. Jeigu artimas žmogus pasirinko alkoholiko gyvenimą, jūs neprivalote visą laiką su juo būti. Prisiminkite savas problemas ir savą gyvenimą. Alkoholikui jūs niekaip nepadėsite, kol jis pats nebus pasirengęs priimti tos pagalbos, kol pats nepripažins savo problemos. O ir po to, kai pripažins, tegalite tik jį palaikyti, ir ne daugiau. Alkoholizmo problemą išspręsti gali tik pats alkoholikas. Vienintelis dalykas, ką galite padaryti – neleisti žmogui, kenčiančiam priklausomybę, įsitempti į šią priklausomybę dar ir jus. Ir čia jau patys renkatės – leisite jam griauti jūsų gyvenimą, ar ne.

Alkoholis – genocido ginklas, skirtas naikinti žmonijai

Alkoholis yra genocido ginklas prieš žmoniją. Alkoholio vartojimo kultūrą atnešė kartu su krikščionybe. Alkoholis kaip įrankis yra naudojamas kvailinti ir naikinti žmones. Alkoholikais praktiškai galima vadinti visus, kurie sistemingai vartoja alkoholį.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!