Patiko? Pasidalinkite!

JAV prarandant “pasaulio policininko” galias, imamasi klasikinio būdo: įvesti sankcijas už tai, kad konkurentas tampa stipresnis. JAV pasiūlė griežtesnes sankcijas Rusijai. Respublikonams nepatinka, kad Maskva stiprina savo kaip pasaulinės galios lyderio vaidmenį

JAV pasiūlė griežtesnes sankcijas Rusijai. Iniciatoriai — Respublikonų partijos atstovų grupė. Kongresui pranešimą su pasiūlymais pristatė Respublikonų tyrimų komitetas.

Respublikonai nori nubausti Rusiją už jos kaip pasaulinės galios vaidmens tvirtinimą, kuris tariamai sumenkina JAV dominavimą pasaulyje. Be to, jie kaltina Rusiją tariama parama teroristinėms organizacijoms ir todėl ragina ją įtraukti į “terorizmą remiančių šalių” sąrašą, kurį sudaro JAV prezidento administracija.

Kalbama apie paramą Islamo revoliucinės gvardijos korpusui Irane ir Rusijoje uždraustiems judėjimams “Hezbollah” ir “Talibanui”. Rusija kaltinimus neigia. Respublikonų ataskaita kol kas yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau tikėtina, kad prieš rinkimus politikai imsis aktyvių veiksmų, nes Donaldui Trampui kol kas nesiseka spręsti vidaus problemas.

JAV politika naudoja tą patį klasikinį būdą – savo bėdas suversi kitiems, juos apkaltinant nebūtais dalykais ir įvedant prieš juos sankcijas. Tai puikiai veikia, todėl nieko keisti nereikia.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!