Patiko? Pasidalinkite!

Sprendimą sušvelninti Venckienei kardomąją priemonę teismas motyvavo tuo, kad kaltinamoji beveik šešis mėnesius buvo intensyviai stebima, o per tą laiką nepadarė jokių teisės pažeidimų

Panevėžio apygardos teismas sušvelnino kardomąją priemonę buvusiai Lietuvos teisėjai Neringai Venckienei. Apie tai praneša Panevėžio apygardos teismas.

Teismas nusprendė kaltinamajai taikytą sustiprintą priežiūrą pakeisti švelnesne priemone — įpareigojimu periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Nuo birželio 19 dienos Venckienei buvo pavesta registruotis Kauno policijos komisariate kiekvieną pirmadienį ir penktadienį nuo 9:00 iki 15:00.

Sprendimas sušvelninti Venckienei kardomąją priemonę motyvuotas tuo, kad kaltinamoji beveik šešis mėnesius buvo intensyviai stebima, o per tą laiką teismas negavo jokių pranešimų apie pažeidimus.Teismo nuomone, registracija policijoje kartu su kitomis prevencinėmis priemonėmis (10 tūkst. eurų užstatas ir dokumentų paėmimas) užtikrins kaltinamosios dalyvavimą procese.

Venckienei paaiškino, kad ji privalo tinkamai vykdyti savo kardomąją priemonę, dalyvauti teismo posėdžiuose, kad netrukdytų bylos eigai ir nepadarytų naujų nusikalstamų veikų. Teismas įspėjo atsakovę, kad už šios pareigos pažeidimą gali būti taikoma griežtesnė prevencinė priemonė.Panevėžio apygardos teismo sprendimas septynias dienas gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Venckienės byla

Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui.

2012 metų gegužę, įsikišus teisėsaugos pareigūnams, mergaitė buvo paimta iš namų Garliavoje, kur gyveno su teta ir seneliais, ir perduota motinai Laimutei Stankūnaitei. Nuo tada nežinoma nei Stankūnaitės, nei Deimantės buvimo vieta.

Neringa Venckienė 2013 metais išvyko su sūnumi Karoliu į JAV. Lietuvoje ji buvo apkaltinta pasipriešinimu teisėsaugai.2019 metų rudenį JAV išdavė Venckienę Lietuvai ir šių metų sausį jai pateikti kaltinimai, už kuriuos gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Venckienė anksčiau skelbė, kad dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi sušvelninti pedofilijos skandalą.Gegužės pabaigoje Panevėžio apylinkės teismas surengė posėdį Venckienės byloje, po to surengtas dar vienas posėdis.

Ji kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja neprisipažino kaltės.Anksčiau savo Facebook puslapyje Venckienė pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip iš jos buvo atimta dukterėčia. Filmuotoje medžiagoje matyti, kad vaikas jėga ištraukiamas iš rankų, o mergaitė savo ruožtu stipriai įsikibusi į tetą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!