Patiko? Pasidalinkite!

Taip, sąmoningumas skaudina, bet po visų iliuzijų griūties, ateina gaivumas ir ramumas.

10 šalutinių sąmoningumo efektų

Aš vis labiau ir labiau įsitikinu, kad sąmoningumo vystymas – tai ne visiškai cukrinis dvasinės gerovės procesas. Dažnai žmonės, kurie pradeda darbą su savimi, susiduria su tipinėmis problemomis savo kelyje. Aš surinkau dažniausiai pasitaikančius sąmoningumo minusus, kurie lydi vidinio augimo procesą.

1. Jūsų draugų ratas sumažės. Jūs pradėsite pastebėti, kad įprasti pokalbiai su draugais ir pažįstamais kažkaip nesiklijuoja. Lyg ir viskas yra taip, kaip buvo, bet kažkodėl ne taip įdomu. Todėl, kad jūs jau negalėsite palaikyti pokalbių apie tai, kad viskas aplink blogai ir visi aplink blogi, darbas neįkvepia ir verslas nesiseka, vyras įkyrėjo ir žmona dėl visko kalta. Jūs nustosite žaisti žaidimus, nes tam, kad galima būtų žaisti pagal taisykles, reikalingi minimum du žmonės. Ir būtent dėl to savo draugams jūs tapsite labai nepatogiu žmogumi, kuris gadina visą žaidimą ir visa savo esybe rodo, kad karalius – nuogas.

2. Jums pasidarys sunku dirbti nemėgiamą darbą ir daryti kažką, kas neturi prasmės. Todėl jūs pasirinksite maksimalų pasinėrimą į savo veiklą, arba kardinaliai ją pakeisite. Jei senojoje darbovietėje jus laikė būtinybė, baimė, įprotis ar automatizmas, tai iškarto iškils į paviršių, ir su tuo teks kažką daryti.

3. Jūsų santykiai pradės braškėti per siūles. Todėl, kad dauguma santykių – tai ne pilnavertė lygių žmonių sąjunga, o abipusės priklausomybės ir kompensacijų raizginys. Pajutęs, kad praranda jus, partneris dės visas pastangas jus susigrąžinti, bet į visus priekaištus jūs reaguosite su nuostaba ir nesupratimu, kaip į ufonautų pastangas užmegzti su jumis ryšį marsiečių kalba.

4. Jūs pajusite vienatvę. Todėl, kad atkris visi nereikalingi ir netikri ryšiai, kurie buvo grįsti nepilnavertiškumu, tuštybe, savanaudiškumu ir egoizmu. Ir ši nauja, nežinia iš kur atsiradusi tuštuma iš pradžių jus gąsdins, kaip atsivėrusi bedugnė, bet palaipsniui pradės pildytis būtent tuo, kas jumyse yra gyva ir tikra.

5. Jūs negalėsite apgaudinėti nei savęs, nei kitų. Beveik fiziškai (kaip Buratinas su augančia nosimi) jūs pradėsite jausti bet kokią vidinę netiesą – žodžiuose, mintyse ir veiksmuose. Ir tai bus tiesiog atgrasu, todėl, kad kiekvieną kartą, kai kalbėsite ne tai, ką iš tiesų galvojate, jūs jausite tarsi katės nagų įdrėskimus savo sieloje. Ir ne, to negalima bus atjungti.

6. Jūs staiga suvoksite, kad žmonės aplink labai kenčia. Ir kenčia jie ne nuo sunkaus gyvenimo – atvirkščiai, jų gyvenime viskas tvarkoje. Jie kenčia nuo iliuzijos, kad su jų gyvenimu kažkas ne taip. Ir jei anksčiau jūs buvote pernelyg užsiėmę savo asmeninės kančios pergyvenimais – tai dabar jūs pradėsite išgyventi visų jus supančių žmonių kančią, todėl kad jūsų asmeninės kančios jau nebus. Ir jums teliks tik viena – padėti visiems ir kiekvienam bet kuriuo paros metu tuo, kuo galite – nes kitaip bus tiesiog neįmanoma.

7. Jūs pajusite gėdą. Už ankstesnius savo žodžius ir veiksmus, todėl, kad teks pažvelgti tiesai į akis ir pripažinti, kad visų jūsų problemų ištakos – ne kažkas išorėje, o jūs patys. Kai tik jūs tai suvoksite, gėda praeis, ir jos vietą pagaliau užims vidinė ramybė.

8. Jūs pradėsite mažiau kalbėti. Todėl, kad atkris viskas, ką jūs kalbėjote iš baimės, pavydo, egoizmo ar pykčio. Jūs negalėsite daugiau rašyti smerkiančių komentarų internete, todėl, kad tai jau nebus svarbu ir reikalinga. Ir apskritai, kurį laiką jūs visai negalėsite nieko rašyti, nes viskas, ką jūs rašėte, pasirodys jums kliedesiais. Ir paaiškės, kad tyla – tikrai yra auksas, kurio mes dažnai nepastebime dėl sumaišties ir didelio vienas kitą keičiančių įvykių greičio.

9. Jūsų pasaulio vaizdas subyrės. Ir jūs suprasite, kad yra ne tik jūsų teisinga nuomonė ir visos kitos – neteisingos, o begalinė variantų ir galimybių erdvė. Ir visi apribojimai – yra ne kas kita, kaip jūsų pačių sugalvota iliuzija.

10. Jums teks imtis atsakomybės už save. Jūs suprasite, kad jums nėra ko laukti iš niekur, ir niekas jums nieko neprivalo. Viskas, kas yra jūsų gyvenime – priklauso ne nuo išorinių faktorių, buko viršininko, nesupratingo partnerio ir bitkoino kurso, o nuo jūsų pačių. Jūs gyvenate lygiai tokį gyvenimą, kurio nusipelnėte, ir nieko kito nebus, kol jūs nesiimsite atsakomybės už tai, kas yra. Bet būtent tuo momentu asmeninė atsakomybė nustos būti našta, nuo kurios reikia bėgti, kad net padai švytėtų arba permesti ją kitiems, ji taps vienintele teisinga ir logiškai savaime suprantama.

Štai taip, diena iš dienos, viskas, kas primesta, netikra ir veidmainiška, pradės byrėti, apnuogindama vidines tuštumas. O viskas, kas tikra – pradės ryškėti, augti, stiebtis, stiprėti ir leisti į jus šaknis. Ir tai toli gražu nėra švelnus ir malonus procesas. Dažnai tai triuškinantis metų metais augintų įpročių ir automatizmų laužymas. Bet kuomet jūs išlipsite iš savo sugriautų mentalinių šablonų nuolaužų, jūs suprasite, kad visa tai – buvo to verta.

Jekaterina Bogina


Patiko? Pasidalinkite!