Patiko? Pasidalinkite!

Konservatoriams “nusispjauti” į Kryme gyvenančių žmonių išsakytą nuomonę ir vykusį referendumą, dėl prisijungimo prie Rusijos.

Jeigu Krymo gyventojams būtų blogai ir jie būtų nepatenkinti, jie tiesiog organizuotu piketus, mitingus ar dar kitokiomis priemonėmis reikštų nepasitenkinimą. Bet, va yra Lietuvos Konservatoriai kurie sprendžia kur ir su kuo būti Rusijos Krymo gyventojams.  Šį kartą Konservatoriai jungiasi į gausesnes gretas -“draugus”. LRS pateiktoje Konservatorių pranešime pateikiami asmenys -“draugai” kurie pritarią jų iniciatyvai.

Minint ketvirtąsias Krymo okupacijos metines, grupė Lietuvos visuomenės veikėjų, intelektualų, politikų ir žurnalistų susibūrė į Ukrainos Krymo draugų grupę.

Rusijos įvykdyta Krymo aneksija – šiurkštus svarbiausių tarptautinės teisės principų ir Europos saugumo sistemos pažeidimas. Europos Sąjungos ir atskirų valstybių sankcijos, pritaikytos Rusijai dėl šio veiksmo, liudija politinį tarptautinės bendruomenės apsisprendimą. Tačiau sistemingi Kremliaus bandymai ištrūkti iš tarptautinės izoliacijos ir nustumti Krymo aneksijos klausimą į tarptautinės politikos paraštes skatina politikus, politikos apžvalgininkus, akademinio pasaulio atstovus, nepaisant skirtingų pažiūrų, pareigų ir statuso, burtis į neformalią asociaciją. Jos tikslas – kelti ir palaikyti Ukrainos teritorinio vientisumo atkūrimo iniciatyvas.

Ukrainos Krymo draugų grupės veiklos kryptys yra šios: pirma, parama tarptautinėms iniciatyvoms (diplomatinėms, informacinėms, ekonominėms), kurių tikslas – Krymo deokupacija, antra, nelegalios Krymo aneksijos fakto pripažinimo skatinimas ir palaikymas tarptautiniu lygmeniu, trečia, Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo atkūrimo idėjos palaikymas informacinėje erdvėje, ir ketvirta, žmogaus teisių stebėjimas aneksuotame Kryme, politinių kalinių paleidimo skatinimas.

„Siekiame, kad Ukrainos Krymo draugų grupės Lietuvoje įkūrimas taptų paskata analogiškoms iniciatyvoms ir kitose Vakarų valstybėse“, – teigia vienas iš grupės įkūrimo iniciatorių Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

 

Parašai:

Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos Seimo narė

Virgilijus Alekna, Lietuvos Respublikos Seimo narys, olimpinis ir pasaulio čempionas

Vytautas Bakas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas

Prof. Lauras Bielinis, VDU dėstytojas

Ramūnas Bogdanas, politikos apžvalgininkas

Tomas Dapkus, žurnalistas

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, žurnalistė

Eugenijus Gentvilas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Liberalų sąjūdžio pirmininkas

Dr. Vilius Ivanauskas, istorikas

Vytis Jurkonis, VU TSPMI dėstytojas

Dr. Laurynas Kasčiūnas, Lietuvos Respublikos Seimo narys

Vytautas Keršanskas, politologas

Linas Kojala, politologas, Harvardo universiteto tyrėjas

Andrius Kubilius, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos Respublikos Ministras pirmininkas (1999–2000 ir 2008–2012 m.)

Vladimiras Laučius, politikos apžvalgininkas, naujienų portalo Lrt.lt vyriausiasis redaktorius

Rūta Miliūtė, Lietuvos Respublikos Seimo narė

Prof. Alvydas Nikžentaitis, istorikas

Juozas Olekas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras (2003–2004 m.), Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras (2006–2008 ir 2012–2016 m.)

Dr. Žygimantas Pavilionis, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV (2010–2015 m.)

Virginijus Savukynas, žurnalistas, kultūros antropologas

Vytautas Sinica, politologas

Gintaras Steponavičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras (2008–2012 m.)

Arkadijus Vinokuras, žurnalistas ir rašytojas

 

bukimevieningi.lt pagal LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!