Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį bandoma nuversti, pareiškė buvusi šalies teisingumo ministrė Elena Lukaš televizijos kanalo „112 Ukraina“ eteryje.

Pirmadienį, lapkričio 4 d., buvo nutrauktas pajėgų atskyrimas, kuris turėjo vykti pagal kontaktinės grupės susitarimą Donbase demarkacijos linijos vietoje netoli Petrovskojės kaimo. Kaip teigiama Donecko Liaudies Respublikos atstovybėje Jungtiniame paliaubų kontrolės ir koordinavimo centre, procesas dėl Kijevo buvo sutrikdytas.

13:00 val. Maskvos laiku, Donecko respublikos atstovai išleido baltą signalinę raketą kaip pasirengimo ženklą, o Ukrainos pozicijos neatsakė.

Anot Elenos Lukaš, tuo užsiima kai kurios politinės jėgos, norinčios atimti iš dabartinio valstybės vadovo valdžią, ir tam jos turi pretekstą. Buvusi ministrė pabrėžė, kad taikos palaikymo procesą galimai nutraukė dėl to, kad tai pateikti kaip „kapituliaciją“.

„Zelenskį bandoma nuversti. Pretekstas puikus: kapituliantas. Dabar jie tai sups“, — pasakė Lukaš. Kartu ji pridūrė, kad Zelenskis „neturi saugumo pajėgų“. Politikė taip pat įvertino naujosios vyriausybės darbo rezultatus.

„Socialinė situacija, švelniai tariant, nepagerėjo, ekonominė —pablogėjo, politinė pavirto kažkokių skandalų plejada, žodžio laisvė — kelia didelį klausimą. Tačiau vis tiek tapo palyginti lengviau: jau ne taip intensyviai žmonės išvaromi iš cerkvių, ne tiek stipriai suskirstomi žmonės į „savus“ ir „svetimus“, „penktą koloną“ ir „patriotinę koloną“, — padarė išvadą ji.

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po 2014 metų  vasario mėnesį Ukrainoje įvykusio perversmo. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas kontaktinės grupės susitikimų Minske metu, kur nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto malšinimo veiksmus.

Tačiau net ir po šalių susitarimų dėl paliaubų konfliktai tęsiasi.Spalio 1 dieną kontaktinė grupė susitarė dėl „Steinmejerio formulės“. Pagal ją įstatymas dėl specialios vietos savivaldos tvarkos „tam tikrose Donecko ir Luhansko sričių rajonuose laikinai įsigalioja rinkimų dieną ir nuolatiniu pagrindu po ESBO ataskaitos apie jų rezultatus paskelbimo“.

Šalys taip pat sutarė nuo spalio 7 dienos atnaujinti pajėgų atskyrimą Petrovskio gyvenvietės ir Zolotojė miesto apylinkėse, tačiau to neįvyko. Pajėgų išvedimas Zolotojė rajone prasidėjo tik spalio 29 dieną, Petrovskio gyvenvietėję panašus procesas prasideda lapkričio 4 dieną.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!