Patiko? Pasidalinkite!

Keliautojai iš Čeliabinsko pasiekė Islandiją raudonu 1976 m. gamybos ZAZ-968. 15 tūkstančių kilometrų kelionė užtruko pusantro mėnesio.

“Būkime vieningi” Islandijoje sutiko nuostabius keliautojus, kurie Ukrainietišku automobiliu ZAZ-968 nuvažiavo 15 tūkstančių kilometrų.

Tarybiniais laikais, oru aušinamas “su ausimis” Zaporožietis, buvo laikomas pačiu gendamiausiu automobiliu. Vaikinai nutarė įrodyti, kad tai ne tiesa.

  • Čeliabinsko piliečiai Jevgenijus Ladonkinas ir Artemijus Kulakovas prieš kelionės pradžią už 90 tūkstančių rublių (1200 eur.) nusipirko “Zaporožietį” su originaliu 42 arklio galių varikliu, kurį jie perrinko ir perdirbo, kad galėtu važiuoti 95 markės benzinu. Taip pat sumontavo naują sankabą.

Поскольку в Исландии дорого снимать жильё, то все три недели мужчины жили в машине 

  • Pirmoje kelionės dalyje iš automobilio karbiuratoriaus pradėjo tekėti benzinas, kuris lašėjo tiesiai ant įkaitusio variklio. Tačiau Čeliabinsko vyrukams pavyko jį susitvarkyti ir nusigauti iki kelto – plaukiantį į Daniją. Vaikinai sugebėjo “Zaporožietį”  įginti iki 120 km/h, kad laiku atvyktų į keltą, – į kurį atvyko 15 minučių anksčiau.
  • Islandijoje Jevgenijus ir Artemijus vieną naktį praleido apleistame name, nes viešbučių kainos labai didelės, todėl teko miegoti apleistame name miegmaišiuose. Šaltą rytą “Zaporožietis” neužsivedė. Jį pavyko reanimuoti tik po kelių valandų. Vėliau automobilis sustreikuodavo ne kartą, tačiau vietiniai gyventojai ir kiti turistai visuomet keliautojams padėdavo. Pagrindinė bėda su akumuliatoriumi, todėl rytais tekdavo prašyti “prikurti”. Kaip teigia Artiomas, jie tiesiog sutaupė ir nepirko naujo akumuliatoriaus, nes senasis pagal jį visai neblogai atrodė.

Машину чинили всем миром

  • Dėl nedidelio biudžeto Čeliabinsko vaikinai negalėjo sau leisti išsinuomoti viešbučio kambarių, todėl dažnai miegodavo ir automobilyje. Anot jų, „Zaporožietis“ netinka nakvynei: jis yra labai ankštas, o lyjant leidžia vandenį, kuris tekėdavo ant kojų.

Теперь Женя и Артём знают, как может затекать всё тело

  • Visos kelionės biudžetas sudarė 300 tūkstančių rublių (4220 eurų), įskaitant automobilio kainą. 

Prie kelto kalbinti vaikinai realiai kvepėjo benzinu, bet jie to nejautė. Įkišus galvą į jų automobilį taip pat jautėsi labai smarkus benzino kvapas. Gal todėl kalbinti vaikinai ir buvo tokios geros nuotaikos, besišypsantys ir laimingi. Jie teigė, kad buvo visko, buvo ir pykčio ir juoko, buvo mintis jį “palaidoti” ir keliauti “tranzuojant”, bet ištikimybė “Zaporožiečiui” neleido to padaryti.

Pasak keliautojų, po tokių atostogų reikia dar vienų atostogų. Nepaisant to, jie jau ruošiasi užkariauti Pamyrą ir žinoma, kad su tuo pačiu “Zaporožiečiu”.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!