Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai antradienio, vasario 16-osios, popietę, patruliavę Vilniuje, Tūkstantmečio gatvėje, sustabdė automobilį „BMW 525“. Prie transporto priemonės, priklausančios kitam asmeniui, vairo buvo jaunuolis, gimęs 1999 metais. Patikrinus duomenis policijos registruose, paaiškėjo, kad tai 21 metų vaikinas, 41 kartą sulaikomas vairuojantis transporto priemonę neturėdamas teisės jos vairuoti (šios teisės nėra įgijęs). Asmeniui už tokį nusižengimą – Kelių eismo taisyklių pažeidimą – buvo paskirta maksimali Administracinių nusižengimų kodekse numatyta 450 eurų bauda.

Šis vaikinas pirmąją baudą už motorinės transporto priemonės vairavimą neturint teisės vairuoti gavo būdamas vos 16 metų. Dar būdamas nepilnamečiu jis už tokius nusižengimus buvo nubaustas 8 kartus. Nuo 2015 metų jaunuolis padarė 53 įvairius administracinius nusižengimus. 2020 metais už vairavimą neturint teisės vairuoti jis baustas 23 kartus.

Šį mėnesį savo 22 metų gimtadienį minintis vaikinas baustas ne tik už vairavimą neturint teisės vairuoti, bet ir už vairavimą esant neblaiviam, taip pat už greičio viršijimą. Vienas tokių atvejų, kai jis automobiliu lėkė 147 km/val. greičiu, tuo tarpu leistinas važiavimo greitis – 90 km/val., kitą kartą užfiksuotas važiavimas 111 km/val. greičiu, nors kelyje leistina važiuoti tik 50 km/val. greičiu. Dar vienas šiurkštus ir didžiulę grėsmę kitiems eismo dalyviams kėlęs pažeidimas, kai vaikinas automobiliu Vilniuje, Švitrigailos gatvėje, degant raudonam šviesoforo signalui, per sankryžą važiavo 102 km/val. greičiu (leistinas greitis – 50 km/val.).

Kiti paminėtini jaunuolio padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai: eismo įvykio sukėlimas, lenkimo taisyklių pažeidimas, važiavimas neužsisegus saugos diržo, civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu neapdraustos, be privalomosios techninės apžiūros transporto priemonės vairavimas.

Konstatuotinas ir faktas, kad šis mūsų visuomenės narys jam skiriamų baudų, kurių suma viršija 17 000 eurų, nemoka.

Praėjusiais (2020-aisiais) metais policijos pareigūnai užregistravo 711 eismo įvykių, kuriuos sukėlė neturintys teisės vairuoti asmenys, laimė, žmonės juose nenukentėjo. Per metus tokie asmenys padarė ir 204 eismo įvykius, kuriuose 10 žmonių žuvo, 248 buvo sužeisti.

Pažymėtina, kad Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos yra pateikęs siūlymus Vidaus reikalų ministerijai ir Susisiekimo ministerijai, kad Administracinių nusižengimų kodekse būtų numatyta galimybė konfiskuoti nusižengimo įrankį – transporto priemonę, kai asmuo pakartotinai vairuoja transporto priemonę neturėdamas teisės vairuoti. Šiuo metu rengiamas ir nustatyta tvarka bus teikiamas Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektas.

policijos inf.


Patiko? Pasidalinkite!