Patiko? Pasidalinkite!

Šį kartą “Landsbergistų” partijos narė Agnė Bilotaitė pažėrė priekaištų ištikimam Gitano Nausėdos draugui – liberalui Vytautui Grubliauskui, kuris užima Klaipėdos miesto mero pareigas ir yra visiems gerai žinomas kaip “triūbos pūtikas”

Reaguodama į žiniasklaidoje paviešintus Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio vykdytus galimai neteisėtus veiksmus, Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydama paaiškinti, kodėl iki šiol nesiimta veiksmų užkirsti kelią vadovo piktnaudžiavimui šioje skandalingai pagarsėjusioje ligoninėje.

Apie nuo 2001 metų KUL vadovo galimai vykdytus įstatymų pažeidimus žiniasklaidai liudijo buvęs Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorius Alfridas Bumblys.

Kaip teigiama naujienų portalo „Delfi“ publikacijoje, 2001 m. balandžio 5 d. Klaipėdos miesto savivaldybės taryba darbo sutartį su buvusiu sveikatos apsaugos ministru V. Janušoniu sudarė pažeisdama Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.

Kaip teigė A. Bumblys, 2011 m. gruodį V. Janušonis raštu kreipėsi į Valstybinę ligonių kasą prašydamas kompensuoti „Snoro“ banke užšaldytas įstaigos lėšas – 4 mln. litų. Anot A. Bumblio, PSDF lėšas įstaiga daug kartų naudojo neteisėtai, jam vadovaujant į Klaipėdos TLK nuolat kreipėsi pacientai skųsdamiesi KUL ir jos vadovo veikla, paslaugų kokybe, neteisėtomis priemokomis. A. Bumblys teigia vien 2012 metais V. Grubliauskui persiuntęs 112 skundų.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja A. Bilotaitė klausia Klaipėdos miesto mero, kokių veiksmų ėmėsi KUL steigėja Klaipėdos miesto savivaldybė, gavusi tuomečio Klaipėdos TLK direktoriaus pateiktą informaciją apie KUL ir jos vadovybės vykdomus pažeidimus.

„Paviešinta informacija yra skandalinga. Ar dabar meras ir toliau kartos, kad paskelbti faktai tėra gandai ir nuomonės? Neabejoju, kad A. Bumblys savo teiginius gali pagrįsti įrodymais. Šis žmogus principingai vykdė savo, kaip TLK vadovo, pareigas ir siekė užkirsti kelią biudžeto lėšų švaistymui, o ką padarė savivaldybė ir pats meras? Net pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl epidemijų kontrolės pažeidimų meras nerado pagrindo bent laikinai nušalinti ligoninės vadovą. Šitaip atkakliai gindamas vieną asmenį jis spjovė į šimtus pacientų ir medikų, kurių skundai taip ir liko neišgirsti“, – teigia A. Bilotaitė.

Seimo narė taip pat kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą prašydama įvardyti, kokių priemonių imtasi siekiant užtikrinti, kad KUL skiriamos lėšos būtų naudojamos racionaliai ir skaidriai.

Valstybinė ligonių kasa, kuri yra pavaldi Sveikatos apsaugos ministerijai, turi teisę kontroliuoti, kaip sveikatos priežiūros įstaigos panaudoja joms skiriamas PSDF biudžeto lėšas.

„Man nesuprantami ministro teiginiai, kad jo vadovaujama ministerija negali taikyti jokių poveikio priemonių KUL vadovui. Taip tik nusimetama atsakomybė, o tokio ministerijos atsiribojimo rezultatas – neišskiriamos savivaldybių politikų ir ligoninių vadovų draugystės, už kurių galimai slepiasi neskaidrūs susitarimai“, – mano parlamentarė.


Patiko? Pasidalinkite!