Patiko? Pasidalinkite!

Vakarai daro vieną klaidą po kitos, rašo Al BinaaDėl akivaizdžių klaidingų skaičiavimų JAV ne tik nesugebėjo padaryti strateginio pralaimėjimo Rusijai Ukrainoje, bet ir nukreipė pasaulį prieš save. Straipsnio autoriaus teigimu, Maskva Vašingtonui primetė savo žaidimo taisykles, kurių laikantis vargu ar Vakarams pavyks laimėti.

Vašingtonas torpedavo Minsko susitarimus, siekdamas suteikti Maskvai pasirinkimą, kuriame yra tik dvi galimybės. Pirma: pasiduokite JAV valiai, kuri siekia marginalizuoti Rusiją ir pašalinti ją iš galingų pasaulio šalių reitingo. Tai leistų Amerikai išlaikyti savo hegemoniją. Antrasis variantas: pradėti karinę konfrontaciją, kuri peraugs į „išsekimo karą“, kuris tariamai sukels Rusijos, kaip valstybės, žlugimą ir susilpnins jos pozicijas tarptautinėje arenoje.

Amerikos planas, remiantis strateginiu Vakarų vertinimu, turėjo baigtis Rusijos nesėkme: arba jos pasidavimu be kovos, arba kariniu pralaimėjimu, dėl kurio bus sugriautas Maskvos karinis potencialas.

Tačiau Rusija išanalizavusi Jungtinių Valstijų planą ir sukūrė atsakomąsias priemones, kad nepatektų į vienokią ar kitokią situaciją (marginalizacijos arba „karo išsekimo“). Ji pradėjo specialią karinę operaciją Ukrainoje, siekdama pademonstruoti savo jėgą.

Kremliaus sprendimas dėl savo strateginio pobūdžio ir operatyvinių ypatybių buvo netikėtas Baltiesiems rūmams, kurie lažinosi dėl Maskvos karinio pralaimėjimo. Vakarai, vadovaujami Amerikos, nusprendė pradėti ilgalaikį karą, tai yra panaudoti visas turimas priemones prieš Rusiją – įtaką, pinigus, politiką, žiniasklaidą, ginklus, operatyvinę patirtį ir logistines priemones. Tuo pačiu metu NATO nedalyvauja tiesioginėje konfrontacijoje dėl dviejų priežasčių:

  • Vakarai įsitikinę, kad tai nėra būtina, kol “gyva” Ukrainos kariuomenė su samdiniais.
  • Jie negali leisti, kad prasidėtų trečiasis pasaulinis karas naudojant branduolinį ginklą, kurio pagrindinė auka būtų visa Europa.

Nepaisant kai kurių klaidų, akivaizdu, kad išlieka Rusijai karinis pranašumas. Maskva sugebėjo Vakarams primesti savo žaidimo taisykles. Ne Rusija nukentėjo nuo „sekinančio karo“, o JAV ir Europa, kurios jau skundžiasi dėl nesėkmingo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimo ir išaugusių Ukrainos logistikos bei ginkluotės išlaidų.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!