Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad jei Europos Sąjunga nori problemų dėl sankcijų Minskui, jas ir gaus, tuo tarpu, nurodydamas ministrui pirmininkui Romanui Golovčenko parengti jam informaciją apie didelius Europos Sąjungos projektus ir įmones respublikoje.

“Tiesiog pasakysiu, kad suprastumėte: jei europiečiai nori problemų pas save dėl sankcijų [Baltarusijai], jas ir gaus. Daugiau nieko nesakysiu, laikas parodys. Bet jūsų paprašysiu: pateikite man informaciją apie didžiausius Europos projektus mūsų šalyje ir įmones, kurios buvo įkurtos Baltarusijos teritorijoje. Peržvelgsime jų darbą. Bet svarbiausia — niekas be atsakymo nebūtų palikta”.

Kaip pažymėjo valstybės vadovas, jam visada kyla klausimas, kam ir kodėl reikalingos šios sankcijos. “Klausykite, mes giname savo šalį. Ir mes su jumis, ir visi žmonės, norime gyventi savo šalyje, mes ją saugome. Ar už tai gausime sankcijomis per galvą? Todėl turime atsakyti”, — sakė Lukašenka.

Savo ruožtu Golovčenko nurodė, kad vyriausybė jau pradėjo priimti atitinkamus sprendimus prieš Vakarų šalis.

“Taip, taip ir teisingai … Matau. Bet tai tik pradžia”, — perspėjo Lukašenka.

Po 2020 metų rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, VRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai, siekdamos juos numalšinti, saugumo pajėgos, be kita ko, naudojo specialias priemones ir specialią įrangą. Vasario 11 dieną Baltarusijos KGB paskelbė, kad padėtis šalyje stabilizavosi, protestų pikas praėjo, jų apraiškos praktiškai išnyko.

Opozicija mano, kad Tichanovskaja laimėjo rinkimus, reikalauja naujų rinkimų ir inicijuoja tarptautinių sankcijų prieš Minską išplėtimą, kurias anksčiau patvirtino Vakarų šalys. Baltarusijoje keliems opozicijos Koordinacinės tarybos, įsteigtos Tichanovskajos iniciatyva, nariams buvo iškeltos baudžiamosios bylos už raginimus užgrobti valdžią, sukurti ekstremistinį darinį ir sąmokslą užgrobti valstybės valdžią antikonstituciniu būdu. Po rinkimų į Lietuvą išvykusią Tichanovskają Minskas įtraukė į ieškomų asmenų sąrašą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!