Patiko? Pasidalinkite!

Saldumynai visada buvo ir bus kažkas neįtikėtinai gardaus, malonaus, mielo; pakeliančio nuotaiką ir paįvairinančio pilką kasdienybę. Tačiau šių dienų vartotojas – išmintingesnis bei sąmoningensis nei bet kada anksčiau, tad  jam tikrai nebepakanka vien tik patrauklios išvaizdos produkto ar malonaus skonio. Pirmojo karantino metu gimusi konditerijos idėja – ‘La Farine’ dar labiau suartino klaipėdietes mamą ir dukrą –  Alioną ir Natali Piagaj.

Šeimos verslo idėja tapo kone geriausiu atradimu šeimos gyvenime. Įmonės siela Aliona Piagaj atvira – jai šis netikėtas nuotykis tapo geriausia gyvenimo dovana, kuri suteikė pilnatvės jausmą todėl, kad savo pomėgiu gaminti gali nudžiuginti ir kitus. Apie tai, kaip kurti verslą pandemijos metu ir teisingai pasirinkti gyvenimo kelią, šiandien kalbamės su laimės bilietą ištraukusia Aliona Piagaj.

Kaip gimė jūsų meilė konditerijai?

Iš karto turiu jums prisipažinti, kad meilės virtuvei aš niekada nejaučiau.

Tačiau visada buvo, yra ir, manau, visad išliks meilė grožiui. Visi mano gyvenimo užsiėmimai vienaip ar kitaip susiję su grožiu. Aš ir pati mėgstu visad atrodyti pasitempusi bei graži ir kitus puošti. Dauguma mano draugų dažnokai pasako man: „Niekada nepatikėtume, jog tu ir virtuvė“… Į tai aš nuolat atsakau su šypsena: „Aš ir menas“.

https://www.facebook.com/lafarineklaipeda

Kaip gimė jūsų mintis kurti konditerijos veiklą?

Šis klausimas mane pačią labai domina. Kas svarbiausia, aš pati niekada neieškojau šio užsiėmimo –  veikiau tai jis pats mane atrado. Vieną dieną aš stebėjau “Instagramą”, ir nuoširdžiai žavėdamasi moterimis, kurios kūrė tokius grožius ir stebuklus, galvojau, kaip nuostabu būtų ir pačiai taip mokėti. Eidama į svečius, aš galėčiau juos neštis lauktuvių. Vaišinčiau savo draugus, artimuosius ir mylimuosius. Ir mano noras pradėjo pildytis. Aš nutariau eiti mokytis, kad įgyčiau būtinųjų žinių ir įgūdžių, tačiau pradžia nebuvo lengva ir niekas nesigavo. Aš iškepiau milijoną nesėkmingų partijų skanėstų, galvojau, gal man niekada ir nepavyks. Manyje tarytum vyko kova: protas sakė „tikrai nepavyks“, tuo tarpu širdis švelniai šnabždėjo: „pabandyk dar kartą“. Negaliu jums apsakyti, kaip aš džiaugiausi kiekvienu savo, kad ir mažyčiu, pasiekimu. Pardavus pirmąjį savo sėkmingą gaminį, aš iškart gavau tokį nuostabų atsaką – man dėkojo, džiaugėsi ir gyrė… Ir aš pajaučiau – tai mano kelias!

https://www.facebook.com/lafarineklaipeda

Kas jums yra saldumynai?

Mano saldėsiai – tai ne vien saldumynai. Tai tarytum meilės žinutė, kuri grįžta man šimteriopai atgal; tiek finansine prasme, tiek ir dėkingumo gausa. Mano desertas – tai asmeninė žinutė iš širdies į širdį. Pamenu, dukra nutarė pasveikinti mamą gimimo dienos proga, aš jos išklausinėjau, kaip mamytė ją vadino vaikystėje. Šiais žodžiais aš papuošiau makaroons pyragėlius. Neįmanoma aprašyti mamos jausmų, kai ji gavo tokią dovaną. Jos abi kartu tarytum sugrįžo į tuos laikus, nežiūrint to, kad dukra buvo už 500 kilometrų nuo mamos. Šokoladinės širdelės viduje vienas jaunuolis paslėpė sužadėtuvių žiedą ir, padovanojus ją, pasiūlė savo mylimajai tekėti. Į širdelę galime įdėti bet kokią užsakovo sukurtą, jam svarbią žinutę. Pildant mamos dienos progai skirtas dėžutes, mes verkėme. Vyrai, moterys, vaikai, sveikindami savo mamas, patikėjo mums rašyti šias meilės žinutes savo artimiausiam gyvenimo žmogui. Kiek meilės ir šilumos buvo sudėta į tuos žodžius savo mamoms! O mes buvome šios meilės tarpininkais.

Kaip išmokti gaminti?

Aš manau, išmokti galima ko tik nori, svarbu tik iš tikro to siekti. Yra kai kas svarbesnio – tai kaifuoti nuo to, ką darai. Viena mano reikšmingiausių gyvenimo mokytojų – Aida Krupskienė – mums besišnekučiuojant, pasakė labai reikšmingus, ilgam įstrigusius man žodžius: „aš kaifuoju nuo gyvenimo“. Šie žodžiai begaliniai surezonavo su visa mano esybe, nes tik aš esu savo gyvenimo ir laimės kūrėja. Ir aš ne vien išgirdau, bet išjaučiau, suvokiau kad „kaifuoju nuo gyvenimo“! Juk mano viduje jau yra visko, ko tik gali reikėti mano laimei ir yra gausiai. Iki tuomet, kai tu jauti savo vidinę jėgą, suvoki savo jausmus ir aiškiai žinai, ko nori, visos svajonės pradeda pildytis neapsakomu greičiu. Tad mano laimės formulė – „aš kaifuoju nuo gyvenimo, jaučiu savo jėgą, einu ir mokausi!”

https://www.facebook.com/lafarineklaipeda

Kas jums yra skaniausia?

Iš mano desertų linijos, aš asmeniškai labiausiai mėgstu makarunsus. Daug kas juos vadina tiesiog sausainukais, tačiau iš tikro tai pyragėlis, kuris neturi nei gramo baltų miltų. Jų puselės yra vadinamos dangteliais, kremas mano gaminamame variante yra ganašas. Ganašas – tai baltas belgiškas šokoladas (CHEBAUT), sumaišytas su grietinėle. Makarunsų įdarų yra tokia begalybė, kad net vardinti pavargtume. Aš asmeniškai manau, jog mano makarunsų sėkmės paslaptis (nors tai nėra paslaptis) – tai būtent ganašas. Ir dabar man net pasidarė skanu tai pasakojant.

Ko gero, gamindama kitiems, gaunate daug teigiamų grįžtamųjų emocijų?

Vienareikšmiškai – taip! Tai, ką aš duodu žmonėms ir ką aš iš jų gaunu – tai nė su kuo nepalyginamos teigiamos emocijos. Šiuo metu tai mažutis šeimos verslas – mes dirbame drauge su dukra, labai padeda ir mano vyras bei žentas. Atskleisiu jums paslaptį -aš turiu tikslą. Tai kavinė-desertinė-parduotuvė-baras, kur bus galima maloniai praleisti laiką, paskanauti nuostabių desertų. Ir, žinoma, užsisakyti dovanas savo brangiems, mylimiems žmonėms.

Kaip teisingai pasirinkti savo gyvenimo kelią?

Mano nuomone, nėra nieko blogo ieškoti tiek ilgai, kol surasi… Labai svarbu nebijoti bandyti daryti tai, ko išties norite… Klysti… Kaip nuostabu jausti, kad pasiekei brandos, daryti tai, kas tau svarbu ir kas patinka, nebarti savęs už nesėkmes, mylėti ir gerbti save. Tik tada tu ne tik surasi savo tikslą, o mylima veikla pati suras tave.

Kodėl verta apsilankyti pas jus?

Pas mus viskas nuostabiai skanu! Ir tai labai svarbu. Aš niekada nekeičiu brangių ingredientų  pigesniais. Aš nuolat seku gamybos technologiją tiek gaminant, tiek saugant produktus. Tačiau ne vien tai svarbu, žinoma, svarbu ir skonis. Bet svarbiausia – tai mūsų kuriama emocija Jums. Galiausiai, mes turime net maisto spausdintuvą, kurio dėka galima išpildyti jūsų netikėtus norus, ir tai suteiks ypatingų emocijų.

Tad, jei jūs norite pamatyti laimės ašaras jūsų artimųjų akyse, pasipiršti, pradžiuginti, prajuokinti, o gal atsiprašyti, norite sukelti bet kokią nuoširdžią emociją…

Mes tuo nuoširdžiai pasirūpinsime 🙂 

Paruošė Mindaugas Jonušas


Patiko? Pasidalinkite!