Patiko? Pasidalinkite!

Baudos didelės, bet noras išgėrus vairuoti vairuotojų neatbaido. Gal reiktų pagalvoti apie mirties bausmės grąžinimą, nes kaip praktika rodo, girtas vairuotojas ne kartą tapo žudiku kelyje

Rugpjūčio 3-iąją, pirmadienį, policijos pareigūnai visoje šalyje vykdė tikslinę prevencinę priemonę – buvo tikrinamas vairuotojų blaivumas. Išaiškinti 34 neblaivūs vairuotojai, 14 iš jų nustatytas daugiau negu 1,5 promilės girtumas (pastariesiems teks atsakyti pagal Baudžiamojo kodekso nuostatas).

Kaip jau ne kartą įsitikinta, neblaivūs asmenys „mėgsta“ važiuoti ir mažesnį greitį „išvystančiomis“ transporto priemonėmis – dviračiais. Tokių „mėgėjų“ šį kartą taip pat netrūko – 17. Per parą nustatyta beveik pusšimtis šių eismo dalyvių padarytų Kelių eismo taisyklų pažeidimų. Mūsų keliuose, ypač kaimo vietovėse, mažesnėse gyvenvietėse, nereti atvejai, kai žmonės dar naudojasi ir arklio traukiamu vežimu. Vienas vadeliotojas „pamiršo“, kad savo vežimuką su arkliuku privalėjo vadelioti blaivus.

Prevencinės priemonės metu nustatyta ir kitų Kelių eismo taisyklių, kuriuos padarė pėstieji, vairuotojai ar keleiviai (saugos diržų nenaudojimas – atitinkamai 39 ir 6 atvejai).

Per parą, rugpjūčio 3 d., išaiškinta pusė tūkstančio eismo dalyvių padarytų pažeidimų, užfiksuota daugiau nei 1 570 nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejų.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad šį mėnesį dar ne kartą, ne tik savaitgaliais, policijos pareigūnai organizuos respublikines prevencines priemones, kurių metu tikrins transporto priemonių vairuotojų blaivumą.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!